[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

نیاز به یک گل برای فرار از بحران، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی- شیرازنوین
امروز ورزشگاه پارس شیراز میزبان مصاف نمایندگان ایل قشقایی و قوم لر خواهد بود. همین نکته به خودی خود می‌تواند جذابیت‌های زیادی داشته باشد و باز هم باید افسوس بخوریم که شاهد هواداران پرشور دو تیم در ورزشگاه نخواهیم بود.
اما هیچ یک از این دو تیم، فعلاً شرایط مناسبی ندارند. قشقایی که در هر چهار بازی گذشته تن به شکست داده و نتوانسته گلی به ثمر برساند و خیبر هم با وجود کسب 5 امتیاز از 5 بازی که برای یک تیم تازه وارد عملکرد چندان ضعیفی محسوب نمی‌شود، اما با تغییر و تحولی روی نیمکتش مواجه شده که باعث ایجاد حاشیه‌هایی برایشان شده است.
مالک متمول باشگاه خیبر، امیدرضا روانخواه را در حالی از هدایت این تیم برکنار کرد که عملکرد او چه به لحاظ فنی و چه از نظر نتیجه گیری، کاملاً قابل دفاع بود. این تصمیم بحث برانگیز مالک خیبر و آمدن عبداله ویسی به این تیم، کنجکاوی برانگیز بوده و از این پس حساسیت‌های زیادی روی نتایج این تیم وجود خواهد داشت.
قشقایی در پایان هفته پنجم تنها سه امتیاز کسب کرده و در رتبه شانزدهم قرار دارد. خیبر با 5 امتیاز تیم یازدهم است. قشقایی در بازی‌های خانگی گذشته نه تنها امتیازی کسب نکرده، بلکه گلی هم به ثمر نرسانده. در حالی که خیبر در دو بازی بیرون از خانه یک امتیاز کسب کرده و دو گل به ثمر رسانده. اینها نکاتی است که کفه ترازو را به سمت خیبر، سنگین نشان می‌دهد اما این نکته نباید فراموش شود که قشقایی امروز اگر با یک گل پیروز میدان شود، می‌تواند از نماینده خرم آباد در جدول پیش بیفتد. 
هرمزی سرمربی قشقایی در خصوص بازی امروز می‌گوید: تیم ما برای این بازی تمام و کمال آماده است. مشکلی نداریم و فقط یک مصدوم داریم. فکر می‌کنم این هفته رونمایی خوبی از تیم ما می‌شود، در برابر تیم خوب خیبر که وضعیت مالی خیلی خوبی دارد. اما تیم ما چیزی کم از آنها ندارد. ما از ایل قشقایی و فرزندان این ایل و مکتب استاد بهمن بیگی هستیم. امیدواریم نتیجه ای بگیریم که باعث سربلندی شهر و استان شود.
وی در خصوص گل نزدن تیمش در بازی‌های اخیر گفت: این تیم تازه تشکیل شده و بازیکنان جوانی دارد. در واقع اگر فکر کنیم که چرا این توپ‌ها را بیرون می‌زنند، فقط به عدم تمرکز و کم تجربگی مربوط می‌شود. اما یادمان نرود که ما تا دروازه حریف می‌رویم و موقعیت‌های متعددی را روی دروازه ایجاد می‌کنیم و فقط در ضربه آخر دچار مشکلیم. در این هفته روی این ضعف کار کرده ایم و آماده جبران هستیم. ما در چهار بازی گذشته بهای جوانی را پرداخت کرده ایم و امیدواریم در این بازی جبران کنیم و برای این کار، ابتدا باید گل بزنیم. 
نجف پور مالک و مدیرعامل باشگاه قشقایی هم با تکرار صحبت‌هایی که در برنامه تلویزیونی فوتبال یک بیان کرده بود، گفت: من در خصوص بازی امروز نمی‌خواهم صحبت کنم. می‌خوام درباره یک اپیدمی صحبت کنم که در چهار بازی پشت سر هم برای تیم قشقایی رقم خورده و عمدتاً تمام کارشناسانی هم که می‌آیند و صحبت می‌کنند، ایرادها را بحق می‌دانند؛ پنالتی‌هایی که گرفته نشده، خطاهای بی موردی که گرفته شده، اخراج بی مورد بازیکن ما و سایر مسائل داوری. ما دو راه داریم. یکی اینکه شکایت رسمی کنیم که این کار را انجام داده ایم و گفته ایم از این داوران شکایت داریم، چه کار باید کرد؟ اما انتظار داریم جواب داده شود که تا امروز این اتفاق نیفتاده است.
وی ضمن تبریک روز پرستار به جامعه پرستاری، با اشاره به از خود گذشتگی بازیکنان فوتبال در شرایط کرونا گفت: این را بدانید که بازیکنان فوتبال هم دست کمی از کادر درمان ندارند. چون این‌ها هم برای بهبود روح و نشاط جامعه تلاش می‌کنند و به اجبار فوتبال بازی می‌کنند. خیلی از اینها دوست ندارند فوتبال بازی کنند چون دائم با خیلی‌ها باید در ارتباط باشند و شاید سختی کارشان بیشتر هم باشد، چون در زمین مسابقه همین ماسک‌ها را هم ندارند. متأسفانه پروتکل‌ها هم به خوبی رعایت نمی‌شود و بازیکن‌ها به اجبار به میدان می‌روند تا بتوانند شادی نصیب هواداران کنند اما وقتی می‌بینند به راحتی حقشان خورده می‌شود و یک داور تأثیر مستقیم روی نتیجه بازی می‌گذارد، دلسرد می‌شوند. چرا تیم‌های متمکن به لحاظ مالی، هیچ اعتراضی نسبت به مسائل داوری ندارند؟ خب این شائبه به وجود می‌آورد. مردم حق دارند این تردیدها برایشان به وجود بیاید. من به خود آقای بهاروند ریاست محترم سازمان لیگ اعتقاد دارم که او فرد بسیار سالمی است. چه در مورد او، چه آقازاده او که در تیم خیبر هست، صحبتی ندارم اما می‌خواهم بگویم این رویه اشتباهات داوری علیه ما ادامه دار بوده و در چهار بازی متوالی این اتفاق افتاده. امیدواریم این شائبه‌ها بیشتر از این نشود و داوری ما به سمت و سوی «تعیین نتایج» نرود!
سید جواد مرادی بازیکن قشقایی هم گفت: خدا را شکر شرایط فنی و بدنی بچه‌ها در این هفته خیلی خوب بوده. تمرینات منظم و عالی را زیر نظر کادر فنی سپری کردیم و آماده هستیم که این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم و دل هواداران با غیرت تیم قشقایی را شاد کنیم. این کشور مدیون رشادت‌های مردان قشقایی است و امیدواریم گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کنیم و با پیروزی در این بازی، دلشان را شاد کنیم.
علی حسامی هافبک طراح و بازیساز میانه میدان قشقایی نیز گفت: ما در چند روز گذشته تمرین خوبی را پشت سر گذاشتیم. تیم خیلی شرایط خوبی دارد و امیدوارم در این بازی نتیجه خوبی بگیریم و بتوانیم حال بچه‌های ایل قشقایی را خوب کنیم. تیم ما از لحاظ روحی در شرایط مطلوبی قرار دارد وبچه‌ها خیلی با انگیزه هستند. ما هیچ مشکلی از لحاظ روحی و امکاناتی نداریم و فقط باید یک نتیجه خوب بگیریم تا بدشانسی‌ها و ناداوری‌های هفته‌های قبل را جبران کنیم.
پرویز کریمی دروازه بان این تیم نیز گفت: در این هفته تمام تلاشمان را کرده ایم و در تمرینات، اصول فوتبالی را رعایت و حفظ کرده ایم که تحت هر شرایطی این بازی را با پیروزی و نتیجه خوب و دست پر بیرون بیاییم. خدا را شکر شرایط تیممان خوب است و مشکلی نداریم که بخواهد در نتیجه گیری مان تأثیرگذارد باشد. متأسفانه تیم ما در سه چهار هفته گذشته نتیجه لازم را به دلایل مختلف نگرفت، اما امروز شرایط فرق می‌کند چون تیم ما برای پیروزی کاملاً مصمم است و قطعاً به این مهم دست پیدا می‌کنیم.
دیدار تیم‌های قشقایی و خیبر خرم آباد، ساعت 14 امروز در ورزشگاه پارس شیراز آغاز خواهد شد.
اما در دیگر دیدار مهم امروز که قرار است از شبکه تلویزیونی «شما» روی آنتن برود، از ساعت 14 تیم فجر شهید سپاسی شیراز که نتایج و عملکرد امیدوار کننده ای در هفته‌های گذشته داشته، در تهران به مصاف تیم مدعی بادران خواهد رفت.
بادران با هدایت محسن عاشوری ستاره خط میانی تیم پرسپولیس در دهه شصت، پس از شکست در هفته نخست مقابل استقلال خوزستان، در چهار بازی بعدی صاحب سه پیروزی و یک تساوی شده تا با 10 امتیاز در رتبه چهارم قرار بگیرد. آنها هفته گذشته در زمین تیم همشهری خود یعنی هودار، بازی یک بر صفر باخته را در دقیقه 91 با پیروزی عوض کردند و حالا با روحیه ای مطلوب به نبرد با فجری‌ها می‌آیند. فجر هم در بازی‌های گذشته عملکرد خوبی داشته و به خصوص از لحاظ نوع بازی، هوادارانش را امیدوار کرده است. آنها پس از دو هفته نخست که در امر نتیجه گیری ناکام بودند، با آمدن کلانتری به دو پیروزی متوالی دست یافتند و هفته گذشته نیز در بازی خانگی مقابل تیم مدعی پارس جنوبی، علی رغم ارائه بازی برتر، از فرصت‌ها به خوبی استفاده نکرده و به یک امتیاز قناعت کردند. این قناعت باعث شد تا طلایی پوشان سقوطی چهار پله ای را تجربه کرده و به رتبه هشتم برسند. با این حال، فجر که دو هفته پیش در کرمان موفق به شکست مس شده، قطعاً توانایی برتری در زمین بادران را هم دارد. شاگردان کلانتری در صورت کسب پیروزی، می‌توانند یک تا شش پله صعود در جدول را تجربه کنند.
در سایر بازی‌ها، خوشه طلایی ساوه میزبان مس کرمان است، آرمان گهر در سیرجان با رایکا بابل دیدار می‌کند، ملوان در دیداری حساس میزبان تیم صدرنشین یعنی استقلال خوزستان خواهد بود. چوکا هم در تالش به مصاف هوادار تهران می‌رود، تیم قعرنشین نود ارومیه که تاکنون حتی یک گل هم به ثمر نرسانده در شهر خود میزبان شهرداری آستارا خواهد بود. دربی استان بوشهر بین پارس جنوبی و شاهین بوشهر در جم برگزار خواهد شد و بالاخره تیم استقلال ملاثانی با گل ریحان البرز دیدار خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی