[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

توسعه پرشتاب حمل‌ونقل شهری صدرا با چاشنی اشتغال ، روزنامه شیراز نوین

در دیدار شهردار صدار با مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور تصمیمات مهمی در جهت ارتقای کیفیت حمل و نقل مسافر در شهر صدرا و ایجاد اشتغال در این حوزه اتخاذ گردید. 
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، در راستای پیگیری حل مشکلات حمل و نقل شهری در صدرا و رفاه حال شهروندان، دکتر پرنیان شهردار صدرا با مهندس سعید قیصر، مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
شهردار صدرا با اشاره به این جلسه گفت: یکی از مشکلات شهروندان شهر صدرا کمبود ناوگان اتوبوسرانی و نداشتن هرگونه تاکسی بوده است.
حضور مسافرکش‌های شخصی نیز به دلیل عدم نظارت شهرداری بر عملکرد آنان و عدم نرخ گذاری، نارضایتی مردم را در پی داشته که تلاش شهرداری بهبود این وضعیت بوده است. 
دکتر پرنیان با اشاره به جلسه با مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در تهران گفت: برای اولین بار سهمیه مناسب تاکسی برای شهر صدرا جذب شده است و تا پایان سال ۹۹ تعداد ۱۰۰ دستگاه تاکسی پژو ۴۰۵ و سمند به متقاضیان در شهر صدرا واگذار می‌گردد.
ایشان افزود: این تصمیم علاوه بر ایجاد ظرفیت مناسب در شهر، تأثیر زیادی بر سهولت در حمل و نقل درون و برون شهری خواهد داشت و علاوه بر این به ایجاد اشتغال برای حداقل ۱۰۰ خانواده کمک خواهد کرد. دکتر پرنیان همچنین با اشاره به نیاز شهر صدرا به خدمات مختلف حمل و نقل بیان داشت: در این جلسه علاوه بر مجوز ۱۰۰ دستگاه تاکسی، مجوز ۳۰ خودرو تاکسی بی سیم نیز اخذ شده است که تا پایان سال ۹۹ به متقاضیان واگذار خواهد شد.
شهردار صدرا خاطرنشان ساخت: در چند روز آینده شرایط دریافت پروانه تاکسیرانی و واگذاری سهمیه جذب شده به اطلاع عموم رسانده می‌شود تا متقاضیان نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. همچنین براساس توافق اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، واگذاری تاکسی‌ها به مدت ۲ ماه پس از واریز مبلغ به قیمت نمایندگی آغاز می‌گردد تا قبل از اتمام سال ۹۹ این خودروها به ناوگان حمل و نقل شهری افزوده شوند.
لازم به ذکر است در این جلسه که مهندس پیران رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری صدرا نیز حضور داشت، توافق گردید تا دو خودرو جهت بازرسی از خط تاکسیرانی، توسط اتحادیه به شهرداری صدرا واگذار گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی