[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

اگر بیش از حد سیب‌زمینی سرخ‌کرده بخورید چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد؟، روزنامه شیراز نوین

سیب زمینی سرخ کرده یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین خوراکی‌های جهان است که در اکثر کشورها به شکل‌های مختلف تهیه و مصرف می‌شود. به گزارش دینو، این خوراکی در ایران نیز بسیار محبوب بوده و طرفداران زیادی دارد اما مصرف بیش از حد آن بسیار مضر خواهد بود. تأثیر خوردن بیش از حد سیب زمینی سرخ کرده در بدن چیست و چه ضررهایی به بدن وارد خواهد کرد؟ در ادامه به علت مضر بودن سیب زمینی سرخ کرده خواهیم پرداخت و جزییاتی را در این زمینه ارائه خواهیم کرد.
سیب‌زمینی سرخ‌کرده باعث افزایش وزن خواهد شد
سیب زمینی سرخ کرده دارای کربوهیدرات زیادی است که ذاتاً چیز بدی نبوده اما در مصرف بیش از حد مضر خواهد بود. سیب زمینی به آرامی هضم می‌شود و همین موضوع باعث افزایش وزن خواهد شد.
احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد
سیب زمینی سرخ شده در چربی‌های ترانس ناسالم غوطه ور شده و کاملاً سرخ می‌شود. در نتیجه با مصرف بیش از حد، کلسترول بد خون را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. طی آزمایش‌ها و بررسی‌های مختلف، محققان نتیجه گرفتند که مصرف مکرر غذای سرخ شده با خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی و عروقی ارتباط دارد.
ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد
سیب زمینی سرخ شده می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. در حالی که این موضوع در مورد انسان مشخص نیست، اما یک مطالعه اخیر روی موش‌ها نشان داد که ماده ای در سیب زمینی سرخ شده، به نام آکریل آمید می‌تواند باعث سرطان شود. نتایج مطالعه منتشر شده توسط مؤسسه ملی سرطان نشان داد که اکریل آمید هنگامی تولید می‌شود که سبزیجات حاوی اسید آمینه آسپاراژین مانند سیب زمینی با برخی از قندها در دمای بالا گرم شوند.
خطر ابتلا به بیماری کلیوی و سکته را افزایش می‌دهد
سیب زمینی سرخ شده با نمک، می‌تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند. مشخص شده است که افرادی که رژیم غذایی سرشار از نمک دارند، در خطر افزایش فشار خون هستند. تمام این فشارها بر سیستم گردش خون شما می‌تواند منجر به بیماری قلبی، کلیوی و سکته شود. دانشمندان انجمن شیمی آمریکا دریافتند که آکریل آمید قادر به ایجاد آسیب عصبی در انسان، از جمله ضعف عضلات و اختلال در هماهنگی عضلات است.
سیب‌زمینی سرخ‌کرده احتمال مرگ زودرس را افزایش می‌دهد
چاقی، بیماری قلبی، سرطان، سکته مغزی، دیابت نوع 2، بیماری کلیوی، از دست دادن عملکرد عصب و مغز، همگی باعث مرگ زودرس خواهند شد و زندگی روزمره را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در واقع مصرف بیش از حد سیب زمینی سرخ شده می‌تواند به مرگ زودهنگام منجر شود؛ در نتیجه در مصرف این خوراکی خوشمزه دقت بیشتری داشته باشید و زیاده روی نکنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی