[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

خط و نشان فجر برای مدعیان، روزنامه شیراز نوین

    میثم محجوبی- شیرازنوین
در روزی که قشقایی برای پنجمین بازی متوالی موفق به گلزنی نشد، فجر شهید سپاسی در تهران دومین پیروزی خارج از خانه مقابل یک تیم مدعی را جشن گرفت تا خود را به عنوان مدعی جدی صعود به لیگ برتر مطرح کند.
در هفته ششم رقابت‌های لیگ یک فوتبال ایران، بعد از ظهر دیروز 9 دیدار برگزار شد که در مهم ترین بازی، تیم فجر شهید سپاسی شیراز در تهران موفق به شکست بادران شد.
علی اصغر کلانتری در این مسابقه وحید عزیزی، محمد امینی، محمد قنبری، احسان گنجی، رحیم البوغبیش، امیر شبانی، دانیال کردستانی، فرزان دانا، سعید زارع، میلاد احمدی و احسان علوان زاده را در ترکیب اصلی قرار داده بود و در سوی دیگر میدان، محسن عاشوری سرمربی بادران نیز این نفرات را به میدان فرستاده بود: شهاب عادلی، پویا سیف پناهی، ایمان اکبری، دانیال جهانبخش، داوود رجبی، محمد رستمی، محمد اقدامی، سیدامیر میر بزرگی، ایمان غلامی، سجاد عباسی، مرتضی خراسانی.
فجر در ده دقیقه نخست بازی، تیم برتر میدان بود و نخستین موقعیت را نیز در دقیقه 5 ایجاد کرد اما ضربه سعید زارع به تور کنار دروازه برخورد کرد. در ادامه بادران کمی جلو کشید اما موقعیتی روی دروازه خلق نکرد. در دقیقه 21 ارسال زیبای علوان زاده از جناح چپ، در محوطه جریمه به سعید زارع رسید اما او با دست پاچگی و زدن ضربه ای ضعیف، این فرصت را هم از دست داد.
در دقیقه 27 نخستین حرکت جدی میزبان نارنجی پوش روی دروازه فجر شکل گرفت اما ضربه سر مهاجم بادران از کنار دروازه وحید عزیزی به بیرون رفت.
سه دقیقه بعد، فرزان دانا در حال تک به تک شدن با دروازه بان حریف بود که توسط پویا سیف پناهی سرنگون شد. داور این خطا را جلوگیری از موقعیت مسلم گلزنی تشخیص داد و سیف پناهی را اخراج کرد. رحیم آلبوغبیش نیز این ضربه آزاد را به زیبایی به سمت دروازه شلیک کرد اما این شهاب عادلی بود که به خوبی توپ را دفع کرد.
در دقیقه 36 احسان علوان زاده در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت اما در آستانه عبور از دروازه بان، سرنگون شد. داور دستور به ادامه بازی داد اما تصویر آهسته نشان می‌داد که برخورد شهاب عادلی با او، منجر به سرنگونی شده و احتمالاً در این صحنه، داور از یک ضربه پنالتی به سود نماینده شیراز چشم پوشی کرد. اعتراض کلانتری نیز منجر به صدور کارت زرد برای وی شد.
سفیدپوشان فجر شهید سپاسی که به وضوح تیم برتر میدان بودند، باز هم به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه 41 ضربه زمینی محمد امینی هم از کنار دروازه میزبان به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، حرکت خوب علوان زاده پشت محوطه جریمه با ضربه او همراه شد. این توپ به مدافع بادران برخورد کرد و به کرنر. کرنر ارسالی هم با ضربه سر قنبری مواجه شد و توپ او پس از برخورد به دست شهاب عادلی، زیر تیر افقی فرود آمد. هر چند داور خطای قنبری را اعلام کرده بود.
در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم تیم بادران با دو تعویض به میدان آمد. امیرحسین صدقی نیز از دقیقه 54 به جای سعید زارع در ترکیب فجر شهید سپاسی قرار گرفت. او دو دقیقه بعد، روی یک ارسال کرنر در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت اما ضربه سر او در آستانه ورود به دروازه با کمر مدافع بادران برخورد کرد و این موقعیت مسلم گلزنی از دست رفت.
در دقیقه 58 ضربه سنگین فرزان دانا، مهاجم جوان فجری‌ها از بالای دروازه بادران به بیرون رفت. دو دقیقه بعد، ضربه آزاد امیر رستمی بازیکن بادران، از کنار دروازه فجری‌ها به بیرون رفت. در دقیقه 71 محمد کاظمی به عنوان دومین تعویض علی اصغرکلانتری در ترکیب فجر شهید سپاسی قرار گرفت. 
در دقیقه 77 موقعیت مناسبی نصیب بازیکنان بادران شد اما ضربه مهاجم این تیم پس از برخورد با مدافع فجر راهی کرنر شد. سه دقیقه بعد، دروازه میزبان فرو ریخت.
در دقیقه 80 رحیم آلبوغبیش هافبک خوش نقش فجری‌ها از میانه میدان با یک پاس زمینی بیرون پا، توپ را به محوطه جریمه فرستاد. توپ درست زیر پای محمد کاظمی بازیکن تازه وارد فرود آمد و او هم پس از کنترل توپ، با ضربه ای دقیق دروازه شهاب عادلی را باز کرد. بدین ترتیب فجر شهید سپاسی یک بر صفر پیش افتاد و در آستانه کسب پیروزی قرار گرفت.
در ادامه بادران میل بیشتری به هجوم از خود نشان داد اما با توجه به یک یار کمتر، نمی‌توانست حملات زهرداری انجام دهد. در دقیقه 88 امین پورعلی و حمید نعمتی نیز برای فجر شهید سپاسی وارد بازی شدند. در دقیقه 90 روی خطایی که محمد قنبری مرتکب شد، موقعیت بسیار خوبی نصیب بازیکنان بادران شد اما ضربه آزاد بازیکن بادران با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی خارج شد.
در دقیقه 94 فجر می‌توانست گل دوم را به ثمر رسانده و کار را تمام کند. دانیال کردستانی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از جا گذاشتن مدافع، توپ را روی دروازه ارسال کرد اما این فرصت طلایی از دست رفت. در دقیقه 95 محمد امینی در کناره‌های خط طولی مرتکب خطای هند شد و موقعیت مناسبی برای بادران و گل تساوی این تیم ایجاد کرد. ضربه آزاد ارسالی، با ضربه سر شهاب عادلی دروازه بان جلو آمده بادران همراه شد اما این توپ را هم وحید عزیزی مهار کرد تا آخرین موقعیت بازی هم از دست برود.
در نهایت با سوت پایان داور مسابقه، فجر شهید سپاسی موفق شد سومین پیروزی فصل خود را جشن گرفته و با 11 امتیاز و سه پله صعود، در رتبه پنجم جدول بایستد.
علی اصغر کلانتری از زمانی که هدایت فجر را برعهده گرفته، به سه پیروزی و یک تساوی دست یافته، در عین حال فجر از زمان آمدن کلانتری هنوز گلی دریافت نکرده و رکورد 365 دقیقه گل نخوردن در کارنامه وحید عزیزی دروازه بان این تیم ثبت شده است.
اما در دیگر دیدار مهم دیروز، تیم بحران زده قشقایی شیراز به مصاف خیبرخرم آباد رفت. شاگردان هرمزی پس از چهار شکست متوالی، قصد داشتند با پیروزی برابر نماینده لرستان از منطقه سقوط خارج شوند. آنها موفق به کسب پیروزی نشدند اما با یک امتیازی که به دست آوردند، یک پله صعود کرده و از منطقه سقوط خارج شدند.
در این دیدار پرویز کریمی، علی درخشان، علی آزادمنش، مهدی داغر، علی حسامی، صابر محمدی، رضا پورمهدی، مرتضی سنجانکی، محمد خادمی، محمد آژیر و امین هاشمی فرد از ابتدا در ترکیب قشقایی قرار گرفته بودند و در سوی مقابل، عبداله ویسی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود: محمد ضیایی، محمود یگانه، جواد نصیر، مصطفی علیخانی، حمداله ابدام، میلاد سوری، عارف رستمی، مهدی ممی زاده، احمد نصیری، امیرحسین غلامی و سعید بحرکاظمی.
قشقایی بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و در دقایق 3 و 8 دو موقعیت گلزنی را از دست داد. در دقیقه 18 حرکت خوب علی درخشان از جناح چپ با پاس به بیرون او همراه شد اما ضربه سنجانکی کم جان بود و راهی به چارچوب دروازه خیبر پیدا نکرد.
در ادامه خیبری‌ها کمی بهتر کار کردند و چند ارسال روی دروازه داشتند که هیچ کدام خطر آنچنانی روی دروازه پرویز کریمی ایجاد نکرد. در دقیقه 44 آخرین موقعیت نصیب قشقایی شد که ضربه سر بازیکن این تیم از روی دروازه به بیرون رفت. در نهایت پس از دو دقیقه وقت تلف شده، این بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در ابتدای نیمه دوم، ویسی دست به تعویض زد و بهرام احمدی بازیکن فراشبندی سابق فجر شهید سپاسی را وارد زمین کرد. در دقیقه 47 ضربه قیچی برگردون عبداله ابدام در دستان پرویز کریمی قرار گرفت. در دقیقه 57 فرصت خوب گلزنی برای علی حسامی هافبک قشقایی ایجاد شد اما او ضربه خوبی به توپ نزد و این فرصت مناسب را از دست داد.
در دقیقه 61 بابک عبداله زاده به جای رضا پورمهدی در ترکیب قشقایی قرار گرفت. در دقیقه 71 برخورد سر محمود یگانه مدافع خیبر و مرتضی سنجانکی مهاجم قشقایی باعث مصدومیت دو بازیکن و توقف چند دقیقه ای در بازی شد. به طور کلی در نیمه دوم، بازی زیاد از جریان افتاد و انتظار می‌رفت داور مسابقه دقایق زیادی را به عنوان وقت تلف شده به انتهای بازی اضافه کند.
در دقیقه 83 یک ضربه آزاد درست چسبیده به محوطه جریمه برای خیبری‌ها به دست آمد اما بهرام احمدی از این موقعیت استفاده نکرد و توپ را به دیوار دفاعی کوبید. در نهایت پس از چهار دقیقه وقت تلف شده، هیچ توپی از خط دروازه‌ها نگذشت و این دیدار بی کیفیت، با تساوی بدون گل به پایان رسید.
قشقایی پس از چهار شکست متوالی صاحب یک امتیاز شد و با چهار امتیاز در رتبه پانزدهم قرار گرفت و از منطقه سقوط خارج شد. اما آنها پنج بازی کامل است که موفق به گلزنی نشده اند. البته رکورد گل نزدن در اختیار تیم نود ارومیه است که در هیچ یک از شش بازی گذشته موفق به گلزنی نشده و دیروز هم در زمین خود با یک گل بازی را به شهرداری آستارا واگذار کرد.
تیم صدرنشین استقلال خوزستان در انزلی با یک گل مغلوب ملوان شد تا صدر را به پارس جنوبی واگذار کند. شاگردان محمد نصرتی در پارس جنوبی دیروز موفق شدند تیم هم استانی خود یعنی شاهین بوشهر را با دو گل شکست داده و با 14 امتیاز به رتبه اول جدول صعود کنند.
هوادار تهران هم در تالش با نتیجه دو بر یک چوکا را شکست داد و به رتبه چهارم صعود کرد. اما جذاب ترین بازی در سیرجان برگزار شد و دیدار تیم‌های آرمان گهر سیرجان و رایکا بابل با تساوی سه سه به پایان رسید. استقلال ملاثانی با یک گل موفق به شکست گل ریحان البرز شد و دیدار تیم‌های خوشه طلایی ساوه و مس کرمان با تساوی بدون گل به پایان رسید.
هفته هفتم رقابت‌ها روز دوشنبه برگزار خواهد شد و در مهم ترین بازی، شهرآورد شیراز بین دو تیم فجر شهید سپاسی و قشقایی در ورزشگاه پارس به انجام خواهد رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی