[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

ورزش بازیابی شخصیت زندانیان را به‌همراه دارد، روزنامه شیراز نوین

در جلسه مشترکی که با حضور رؤسای هیئت‌های پهلوانی و کبدی استان و شورای ورزشی اداره کل زندان‌های فارس برگزار شد، تفاهم همکاری بین هیئت پهلوانی و کبدی استان و اداره کل زندان‌های استان منعقد گردید. مدیر کل زندان‌های فارس در این جلسه به منظور گسترش همفکری و همکاری‌های آموزشی ورزشی و توسعه ورزش کبدی در زندان‌ها و ترویج و نشاط در بین زندانیان بر استفاده از ظرفیت قانونی موجود در زندان‌های فارس تأکید کرد.
اسحاق ابراهیمی گفت: به منظور ایجاد روحیه همکاری و نشاط در بین زندانیان و توسعه ورزش‌های گروهی مانند ورزش کبدی در بین زندانیان، پیشنهاد می‌شود گلریزان برای آزادی زندانیان محکوم مالی با حضور هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان برگزار شود. وی با ارائه گزارشی از روند بهبود سلامت روحی و جسمی زندانیان و ممارست در ورزش بین آنان افزود: تلاش همکاران در مجموعه زندان‌ها، اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت این افراد به جامعه پس از گذرندان دوره محکومیت است. مدیر کل زندان‌های فارس اضافه کرد: ورزش درکنار سایر آموزش‌های صورت گرفته، سهولت در روند اصلاح و تربیت و بازیابی شخصیت زندانیان را به همراه دارد.
ابراهیمی یادآور شد: ورزش برای خودسازی و کمک به بازگشت به جامعه زندانیان در سطح زندان‌های استان دارای اهمیتی ویژه است.
در ادامه این نشست از بخش‌های ورزشی و تجهیزات ورزشی زندان مرکزی شیراز بازدید به عمل آمد و عباس رضایی رئیس هیئت کبدی استان فارس و رئیس اداره تربیت بدنی شهرداری شیراز با اعلام همکاری صمیمانه و تجربه ای که از قبل هیئت کبدی استان با مجموعه زندان‌ها به منظور ترویج ورزش کبدی بین زندانیان، پرسنل و کارکنان زندان داشت بیان کرد: هیئت کبدی استان و اداره تربیت بدنی شهرداری شیراز در برگزاری کلاس‌های آموزشی ورزشی و کبدی و تربیت مربیان کبدی در زندان‌ها و همچنین برگزاری مسابقات کبدی و المپیاد به مناسبت‌های مختلف و حتی برگزاری سمینارهای ورزشی و روان‌شناختی به منظور روحیه بخشی به زندانیان آمادگی کامل را دارد.
رئیس هیئت کبدی استان فارس و رئیس اداره تربیت بدنی سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز افزود: از ظرفیت‌های آموزشی و ورزشی شهرداری برای خانواده زندانیان نیز در نظر گرفته می‌شود.
حسین غرقی رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان فارس ضمن بیان صفات پسندیده ورزشکاران زورخانه ای، ورزش پهلوانی را کالای فرهنگی دانست که در اختیار دیگر رشته‌های ورزشی قرار می‌گیرد.
در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان‌های استان فارس و هیئت کبدی استان فارس امضا گردید و مقرر گردید اداره اشتغال زندان‌های فارس در ساخت تجهیزات زورخانه ای همکاری نماید.
شایان ذکر است این نشست با حضور پرسنل اداره کل زندان‌ها و مجموعه هیئت کبدی و رؤسای هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان صورت پذیرفت و در یک عمل خداپسندانه چندین بسته معیشتی برای خانواده‌های زندانیان نیازمند در نظر گرفته شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی