[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

تلاش جمعی برای رفع بحران‌های محیط‌زیستی شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: با نگاهی تعامل محور از کلیه دستگاه‌ها، اداره‌ها، مسئولان و مدیران مرتبط تقاضا داریم همه امکانات و توان خود را برای حل معضل رهاشدن فاضلاب و آلودگی زیست محیطی در رودخانه چنار راهدار به کار گیرند. دکتر علی ناصری در یازدهمین نشست با یاوران شورا در منطقه 5 شهرداری شیراز با یادآوری رهاشدن فاضلاب و آلودگی زیست محیطی در رودخانه چنار راهدار و لزوم همکاری و همیاری دستگاه‌های متولی در جهت رفع این معضل افزود: معضل آلودگی زیست محیطی رودخانه چنار راهدار به ویژه در مناطق ۲، ۵ و ۹ برای مردم آزاردهنده و آسیب زا بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده که لازم است هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این معضل و تکمیل رینگ فاضلاب شهری اقدام نمود.
 عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه پنج در این نشست که با حضور نمایندگان آبفا شهرستان شیراز، شهرداران مناطق ۵ و ۹، رئیس سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی و یاوران شورا تشکیل شد، با اشاره به مشکل رها شدن فاضلاب در مناطق شهری ۲، ۵ و ۹ و آلودگی ناشی از رهاسازی فاضلاب برخی کارخانه‌ها در رودخانه چنار راهدار گفت: باید ضمن حفظ و افزایش سطح تعاملات مستمر با مردم، مشکلات آنها را در همه حوزه‌ها بررسی و برطرف کرد و با سهل انگاران در رفع نیازها و مشکلات شهروندان برخورد قاطع شود. وی با تأکید بر حسن ارتباط مسئولان با مردم در جهت رفع مشکلات و حفظ کرامت انسانی ارباب رجوع در شهرداری و ادارات خدمات رسان، بیان داشت: ارائه خدمات در همه مناطق شهر باید در شأن مردم فهیم کلان شهر شیراز باشد و گام‌های خدمت رسانی به شهروندان با قدرت و توان هرچه بیشتر برداشته شود. رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز همچنین یادآور شد: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، مسئولان در جهت کاهش آلام، گرفتاری‌ها و مشکلات مردم گام بردارند.
عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه پنج با بیان اهمیت توجه به سلامت محيط زيست افزود: بروز تهدید و بی توجهی به رفع آلودگی زیست محیطی، امنیت و سلامت آدمی را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد. دکتر ناصری با قدردانی از تلاش‌های مجموعه آبفا شهرستان شیراز خواستار تسریع در انجام مطالعات و آغاز عملیات احداث تصفیه خانه‌های فاضلاب شماره سه شیراز و غرب شهر صدرا گردید.
در ادامه این نشست دکتر بذرافشان شهردار منطقه پنج، دکتر میرزایی شهردار منطقه نه و مهندس مبشری رئیس سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی و یاوران شورا در منطقه پنج به ارائه گزارش در خصوص مشکلات ناشی از وجود فاضلاب رها شده در این مناطق پرداختند و در ادامه مهندس شبانی معاون خدمات مشترکین و درآمد، مهندس ستوده معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب و مهندس فتحی مدیر منطقه چهار آبفا شهرستان شیراز به ارائه پیشنهاد و راهکار در زمینه حل مشکلات عنوان شده پرداختند. ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه پنج شهر در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های شهردار، مسئولان و یاوران شورای این منطقه، خواستار تکمیل به موقع پروژه‌های در دست اجرا و تأمین خواسته‌های مردم شد. در این نشست که با حضور شهردار، مسئولان و یاوران شورای منطقه پنج شهرداری شیراز برگزار شد، گزارش رفع مشکلات محله‌های مختلف این منطقه که در نشست‌های گذشته از سوی یاوران شورا مطرح شده بود، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی