[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

منصوریان می‌تواند دوباره به جاده موفقیت برگردد؟ افت بدموقع جوان‌های استقلال، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: استقلال با شکست برابر تراکتورسازی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر رتبه دوم جدول رده بندی را از دست داد اما آنچه بیشتر از هرچیزی در این تیم به چشم می‌آید، افت بازیکنان جوان این تیم بعد از شروع سال 96 است که کاملاً در بازی‌های اخیر آبی‌ها مشهود است. بازیکنان جوان استقلال بعد از ناامید شدن منصوریان از درخشش ستاره‌هایی مثل بختیار رحمانی، یعقوب کریمی و آرش افشین و چند بازیکن دیگر، رفته رفته به ترکیب استقلال اضافه شدند و در نیم فصل دوم شرایط این تیم را کاملاً متحول کردند. اما حالا با رسیدن به هفته‌های پایانی لیگ به نظر می‌رسد بیشتر آنها با افتی فاحش روبه‌رو شده اند و نمی‌توانند نمایش درخشان خود در ترکیب استقلال در سال 95 را در سال جدید هم ادامه بدهند. افت بازیکنان جوان استقلال می‌تواند دو دلیل عمده داشته باشد؛ یکی خستگی بدنی ناشی از بازی‌های پرفشار و هم مشکلاتی که از نظر روحی می‌تواند برای بازیکنان جوان وجود داشته باشد؛ چرا که آنها در این سن و سال با فشار زیادی روبه‌رو هستند و ممکن است پختگی کامل برای تحمل این شرایط را نداشته باشند.
اسماعیلی؛ فعلاً بدون گل و بدون پاس گل
 فرشید اسماعیلی در دو ماه آخر سال 95 روزهای فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشت و به جرئت می‌توان گفت به همراه کاوه رضایی و امید ابراهیمی بهترین بازیکن تیمش در نیم فصل دوم بود. در آخرین بازی استقلال در سال 95 فرشید اسماعیلی در اواسط نیمه اول بازی با لوکوموتیو و در شرایطی که استقلال برتری به حریفش نداشت، روی یک حرکت فردی گل را زد اما از این بازی به بعد روزهای افت او شروع شد. اسماعیلی از شروع سال 96 نتوانسته نمایش خوبی در ترکیب استقلال داشته باشد و باید منصوریان بتواند او را از نظر روحی آماده کند؛ چرا که این بازیکن از نظر قابلیت بازی شرایط بسیار خوبی دارد.
 افت نورافکن بعد از تبعید به نیمکت
 امید نورافکن با بازی‌هایی خوبی که در بازی با پرسپولیس، السد و ذوب آهن در نیم فصل دوم داشت، در سن 19سالگی بسیاری از کارشناسان فوتبال را شگفت زده کرد اما یک اشتباه بچگانه باعث شد او از شرایط آرمانی تا حدود زیادی دور شود. نورافکن در اولین بازی سال 96 برابر فولاد با امید ابراهیمی و یعقوب کریمی درگیری پیدا کرد و منصوریان او را در بازی با گسترش فولاد و لوکوموتیو نیمکت نشین کرد. نکته جالب این است که نورافکن از بازی صبا و تراکتورسازی به ترکیب استقلال برگشت اما هرگز بازیکن قبلی نبود. به نظر می‌رسد نیمکت نشینی نورافکن در 2بازی برای او بسیار گران تمام شده است و این وظیفه منصوریان است که این بازیکن را دوباره به روزهای اوج برگرداند.
بهنام برزای و افتی که محسوس است
برزای بی تردید زننده گل بقای منصوریان در استقلال است که در بازی با سپاهان در هفته پانزدهم لیگ برتر به ثمر رساند. در آن زمان خیلی‌ها می‌گفتند اگر استقلال شکست بخورد منصوریان برکنار می‌شود اما برزای ناجی سرمربی جوان تیمش شد. برزای از بعد از آن بازی‌های فوق العاده‌ای انجام داد و حتی در دربی 84 هم یکی از ستاره‌های تیمش بود اما او هم مدتی است افت کرده و اثری از درخشش بازی‌های گذشته در او نیست.
قربانی هم گل نمی‌زند
علی قربانی نسبت به دقایقی که در این فصل در ترکیب استقلال بازی کرده موفق شده آمار خوبی در گلزنی از خود به جای بگذارد. او زننده آخرین گل استقلال در سال 95 است که موفق شد گل دوم تیمش را وارد دروازه لوکوموتیو کند اما او در سال 96 هرگز موفق به گلزنی نشده است و افت او تا جایی پیش رفته است که در بازی با صبا و تراکتورسازی منصوریان ترجیح داده از جابر انصاری به جای او استفاده کند. البته قربانی بازیکن کاملاً بی حاشیه‌ای است و به طور قطع خود را برای بازی‌های حساس پیش روی استقلال آماده می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی