[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

روحانی در جلسه هیئت‌دولت: راه مبارزه با فساد تصویب لوایح FATF است، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور گفت: درباره واکسن کرونا کارها در حال انجام است و به مردم بشارت می‌دهم که بانک مرکزی و وزارت بهداشت همه توان خود را به کار گرفتند و برنامه ریزی کرده اند. هم واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هم امیدواریم در ماه‌های آینده واکسن داخلی به تولید برسد و در این زمینه برای مردم نگرانی نخواهد بود.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه دیروز (چهارشنبه ۳ دی) هیات دولت اظهار کرد: یکی از راه‌های مبارزه با فساد همان چهار لایحه ای بود که دو تای آن تصویب شد و در دو تای دیگر دستور رهبری راهگشاست. بهترین راه برای مبارزه با فساد تصویب لوایح معروف به FATF است؛ البته ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که دولت از ابتدا به دنبال آن بوده و تا پایان آن را ادامه خواهد داد مبارزه با فساد و شفافیت است. کافی است محققان کار دولت در این زمینه را با گذشته مقایسه کنند. اولین کار بزرگ ما ایجاد فضای مجازی مناسب هم برای کسب و کار و هم برای اطلاعات بود. مثل همین بودجه ای که می‌بینید در همان روزی که تقدیم مجلس می‌شود در اختیار کل مردم هم قرار می‌گیرد. شفافیت امروز این است که بتوانیم همه فعالیت‌های اقتصادی را از طریق فضای مجازی و دولت الکترونیک انجام دهیم.
رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: راه مبارزه با فساد شفافیت است تا همه مردم همه چیز را بدانند و بتوانند نقد کنند. در زمینه دولت الکترونیک تلاش این است که این موضوع رشد پیدا کند ضمن اینکه در سامانه‌های تجارت، حمل و نقل، مالیات و انبارها تحول بزرگی صورت خواهد گرفت. مردم در آینده نزدیک اطلاعات کالاها از روی کشتی تا انبارها را مستقیما خواهند دید.
وی اضافه کرد: آن‌ها که می‌گویند حالا تحریم باشد یا نباشد یا دو روز و سه روز عقب تر بیفتد حتماً وضعشان خوب است ولی فشار اصلی روی مردم است که هر روز در حال تحمل این فشار هستند. البته بعضی‌ها اصرار دارند که آمریکا را تطهیر کنند و بگویند آمریکا خیلی خوب است و دولت بد است.
رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ایران با همسایه‌ها و کشورهای دنیا رو به افزایش است، عنوان کرد: در جنگ قره باغ دیدیم که مرزهای ما که در اختیار افرادی که آن‌ها را اشغال کرده بودند بود، آزاد شد و در اختیار آذربایجان قرار گرفت. بهبود روابط با آذربایجان اولین اثر آن بود و ما توانستیم در سد خداآفرین به نتیجه برسیم. می‌توانیم در این سد از برق و آب راحت تر استفاده کنیم و 120 هزار هکتار از اراضی ما را سیراب می‌کند.
وی ادامه داد: در راه آهن و تحرکات ترانزیتی هم آثار مثبتی داشته و خواهد داشت. ما در شرق تحولات خوبی داشتیم و برای اولین بار با ریل وارد افغانستان شدیم که این مسیر به هرات می‌رسد و بعد از آن به مزارشریف و آسیای مرکزی و ازبکستان هم خواهد رسید. در جنوب شرق هم حرکت خوبی شروع شد و با پاکستان دو مسیر باز شد. مرز ریندان فعال شد و مرز پیشین هم فعال خواهد شد. در کل روابط ما در غرب و شرق و شمال و جنوب به خوبی ادامه پیدا می‌کند. رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جلسه روز سه شنبه درباره بودجه اظهار کرد: ما روز سه شنبه در زمینه بودجه جلسه ای با ریاست محترم مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و اعضای هیئت همراه رئیس مجلس با معاون اول، رئیس سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از وزرا داشتیم و بحمدالله با مباحثی که مطرح شد نظرات به هم نزدیک شد. وی ادامه داد: در جلسه روز سه شنبه در بسیاری از موارد، نظرات مشترکی داشتیم و در برخی موارد که مورد بحث و سؤال بود به جمع بندی خوبی رسیدیم که امیدواریم با حضور سازمان برنامه در کمیسیون تلفیق، بودجه را در زمان مناسب با تصویب نمایندگان محترم دریافت کنیم و برای سال آینده برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم. رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه در زمینه کرونا در برخی رسانه‌ها اظهار نگرانی شده است، تصریح کرد: درباره کرونا هیچ نگرانی برای آینده چه برای تولید واکسن و چه برای تهیه واکسن نداریم. ما پا به پای دنیا در زمینه مقابله با این ویروس پیش رفتیم و حرکت ما نسبت به برخی کشورها مناسب تر بود. موج سوم کرونا در هفته‌های گذشته کنترل شد و حدود 50 درصد فوتی‌ها کاهش یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی