[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: از بهترین منابع واکسن می‌خریم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی از پایگاه رصد شبانه روزی طرح شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا، گفت: در هفته ای که گذشت باز هم جهان روزهای پرالتهابی را در رابطه با ابتلا و مرگ و میر بیماری کووید ۱۹ سپری کرد. ضمن ابراز تاسف برای ابتلا و مرگ و میرهای گسترده در جهان، خوشبختانه کشور ما وضعیت کم التهاب‌تری را طی کرد و با همت همه شرکا و همراهان ما در طرح بزرگ ملی شهید سلیمانی، خوشبختانه آمار ابتلا و مرگ و میر در کشور بسیار کاهش یافت.
نمکی درباره واکسن کرونا گفت: خواهش می‌کنم مردم عزیز صحبت واکسن را فقط از وزیر بشنوید؛ یک به دلیل تخصص و دو به دلیل اطلاع. وی افزود: بسیاری از صحبت‌ها در این زمینه، اذهان مردم را بر هم می‌ریزد. همانطور که ما داروهای ضد ویروس را چه مؤثر و چه بی تأثیر در هر جای دنیا گفتند، سریعاً تأمین کرده و شروع به ساخت کردیم و هرگز این حسرت را نداشتیم که به دلیل تحریم‌ها داروی مورد نیاز مردم را تأمین نکردیم و اجازه ندادیم این موضوع به عنوان خاطره ای تلخ برای آیندگان و مردم این سرزمین بماند. وزیر بهداشت گفت: برای تهیه واکسن همه راه‌ها را داریم می‌رویم. علی رغم همه فشارهایی که دنیا برای ما گذاشته و مضایقی که ایجاد کرده، از بهترین و مطمئن ترین منابع تولید واکسن دنیا، داریم واکسن می‌خریم.
وی تأکید کرد: البته هیچ جای دنیا هنوز روی واکسن قسم نخورده و هیج جای دنیا قرار نیست با شتاب‌زدگی واکسن تزریق کند و اگر دارد تزریق می‌کند عالمانه نیست؛ همین موتاسیونی که ایجاد شد ذهنیت را در مورد واکسن و پلتفرم‌های آن در دنیا تغییر می‌دهد.
نمکی گفت: واکسن را داریم می‌آوریم و برای گروه‌های آسیب پذیر کار را شروع کردیم. در آینده نزدیک اعلام می‌کنیم که برای چه گروهی و به چه شکلی قرار است که کار را آغاز کنیم. نمکی در زمینه تولید داخلی واکسن کرونا، گفت: در زمینه ساخت داخل هم این هفته اولین گروه برای تست بالینی انتخاب می‌شوند که گزارش این کار بزرگ ملی را در آینده به اطلاع مردم می‌رسانیم. امیدوارم با همدلی، وفاق و رفاقت و صمیمت و باور و اعتماد به یکدیگر بتوانیم این شرایط را طی کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی