[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

لزوم مصرف بهینه گاز طبیعی با توجه به برودت هوای فارس، روزنامه شیراز نوین

لزوم مصرف بهینه گاز طبیعی با توجه به برودت هوای فارس

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به افزایش مصرف گاز در پی کاهش محسوس دمای هوا در سطح استان از مشترکین خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند.
غلامعباس حسینی با اشاره به افزایش 30 درصدی مصرف گاز بخش خانگی گفت: میزان مصرف گاز در استان فارس از اواسط آبان افزایش چشمگیری یافته است.
وی از جمله دلایل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی را سرد شدن ناگهانی هوا و در خانه ماندن مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا خواند و این افزایش را موجب ایجاد محدودیت در تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی بزرگ و جبران کمبود با استفاده از سوخت مایع همراه دانست که آلایندگی محیط زیست را نیز به همراه دارد. مدیرعامل شرکت گاز فارس بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و متناسب با ابعاد محیط تأکید کرد و گفت: تنظیم دمای معتدل اتاق بر روی ۱۷ تا ۲۰ درجه سانتیگراد باید مورد توجه باشد. وی اضافه کرد: کاهش دمای منزل را با پوشیدن لباس‌های گرم و مناسب، نصب پنجره‌های دو جداره، استفاده از پرده‌های ضخیم، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، عایق کاری موتورخانه‌ها و استفاده نکردن از شومینه به دلیل بازدهی و ایمنی پایین را از ساده‌ترین راهکار‌های صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی دانست. حسینی تصریح کرد: اگر مردم تنها یک درجه وسایل گرمایشی خود را کمتر کنند ۵ تا ۶ درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی