[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

رئیس پلیس راهور شیراز در گفت‌وگو با شیرازنوین: محدودیت‌های تردد پا برجاست ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس پلیس راهور شیراز با اشاره به اینکه تا تغییر وضعیت شیراز از نارنجی به زرد همچنان محدودیت‌های تردد اجرا می‌شود، گفت: در طی یک ماهه گذشته تاکنون تعداد 330 پلاک مخدوش شده در شیراز شناسایی و خودرو مالکان توقیف ورانندگان به مراجع قضائی معرفی شده اند.
سرهنگ صاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ق سلیمی در گفت وگو با خبرنگار شیرازنوین، با تأکید بر اینکه مخدوش کردن پلاک‌های وسیله نقلیه جرم محسوب می‌شود و توقیف خودروهایی با پلاک دستکاری شده جزو اولویت‌های پلیس است، اظهار داشت: علی رغم اینکه شهروندان در طرح محدودیت‌های ترافیکی همکاری قابل توجهی داشته اند، تعداد اندکی از رانندگان تلاش دارند با دستکاری کردن پلاک‌های خود قوانین کرونایی را زیر سئوال ببرند که شناسایی و برخورد با این افراد جزو اولویت‌های پلیس راهور می‌باشد. وی با اشاره به اینکه هرگونه دستکاری در پلاک وسایل نقلیه جرم است و با مجرم برابر با قانون برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: این گونه افراد به مراجع قضائی معرفی می‌شوند و از ۶ ماه تا یک سال حبس در انتظار آنهاست. وی کاهش 80 درصدی تردد در سطح شهر از ابتدای اجرای طرح به عنوان یکی از اقدامات مهم اجرایی این طرح دانست و افزود: به همین منظور امروزه براساس آمارها تصادفات منجر به جرح 48 درصد کاهش یافته است. سرهنگ سلیمی با یادآوری اینکه لغو طرح محدودیت‌ها با دستور ستاد ملی کرونا در استان اعلام خواهد شد که به دنبال آن پلیس راهور نیز برای اجرای کامل این طرح با رانندگان متخلف برخورد قانونی خواهد داشت، اظهار کرد: ورود خودرو‌های شخصی غیر بومی از دیگر شهر‌ها به مناطق قرمز و نارنجی ممنوع است و همچنان تردد خودرو‌های شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح هم ممنوع و پلاک‌های خودروها از طریق دوربین نظارتی پایش خواهد شد و برای متخلفان جریمه ثبت می‌شود.
سرهنگ سلیمی با اشاره به تلاش کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی برای کاهش آمار مبتلایان کرونا اضافه کرد: امید است با همکاری شهروندان روزانه شاهد کاهش آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا باشیم.
رئیس پلیس راهور شیراز راه اندازی و فعالیت تعداد 42 دوربین آنلاین در طول شبانه روز برای کنترل ترافیک و شناسایی رانندگان متخلف را یکی از موضوعات مهم در امر ترافیکی اعلام کرد و بیان داشت: تلاش داریم با همکاری شهرداری شیراز تا پایان سال آینده تعداد دوربین‌های ثبت تخلف در شیراز به کمتر از 100 دوربین افزایش یابد که عمده این دوربین‌ها در مناطق حادثه خیز نصب شود.
سلیمی نصب شدن تعدادی دوربین ثبت تخلف در کمربندی‌های شهر شیراز را یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری اعلام کرد و گفت: این دوربین‌ها ناظر بر ثبت تخلفات خواهد بود و براساس نوع آنها ترافیک مناطق را پایش خواهد کرد. وی در بحث رفع مناطق حادثه خیز شیراز گفت: با همکاری مجموعه شهرداری و راه و ترابری مقرر شده نقاط حادثه خیز کلان شهر شیراز شناسایی و برای رفع این نقاط تلاش‌های فنی مهندسی انجام شود تا آمار تصادفات در این مناطق کاهش یابد.
رئیس پلیس راهور شیراز گفت: بلوار خلیج فارس صدرا، بلوار طلائیه، بلوار جمهوری و بلوار خلیج فارس بلوار مدرس از جمله مناطقی هستند که در این نقاط شاهد بیشترین تصادفات هستیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی