[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

چگونه از تأثیرات منفی خانه‌ماندن در دوران کرونا در امان بمانیم؟، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره راهکارهای استفاده از فرصت در خانه ماندن برای تقویت سیستم ایمنی در دوران شیوع کرونا توضیح داد.
به گزارش بهداشت نیوز، دکتر «زهرا عبداللهی» مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه ضرورت ماندن در منزل در دوران همه گیری کرونا، منجر به عاداتی همچون عدم تحرک کافی و نپرداختن به ورزش، به هم خوردن خواب شبانه و بیدار ماندن طولانی مدت در طول شب می‌شود، اظهار کرد: این عوامل خطر می‌توانند موجب چاقی شده و زمینه ساز و یا تشدید کننده بیماری‌های غیرواگیر شده و در نهایت ریسک ابتلای فرد به کرونا را افزایش دهند. وی ادامه داد: در واقع بر هم خوردن کنترل فشار خون، چربی و قند خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، چربی خون بالا، دیابت یا افرادی که زمینه این بیماری‌ها را دارند نیز از تبعات بی تحرکی و تغذیه نامناسب است.
دکتر عبداللهی با تأکید بر اینکه روزهای ماندن در خانه برای پیشگیری از ابتلا یا انتقال ویروس کرونا می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای اصلاح عادات تغذیه ای نادرست و یادگیری الگوی غذایی سالم باشد، تصریح کرد: به این ترتیب با رعایت برخی موارد می‌توان تهدید به وجود آمده را به فرصت تبدیل کرد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه انجام برخی عادت‌ها هنگام طولانی ماندن در خانه سلامت افراد را تهدید می‌کنند، خاطرنشان کرد: مصرف بیش از حد فست فودها، مواد قندی، افزایش ریزه خواری و مصرف تنقلاتی که ارزش غذایی کمی دارند و به هم خوردن نظم خواب از جمله رفتارهایی هستند که سلامت افراد را در این دوران به خطر می‌اندازند. وی با اشاره به اینکه برای پیشگیری از این تهدیدها و استفاده از فرصت در خانه ماندن برای بهبود شیوه زندگی و حفظ و ارتقای سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری‌ها می‌توان اقدامات گوناگونی را انجام داد، عنوان کرد: با مصرف وعده‌های غذایی اصلی در ساعات مشخص، خوردن دو وعده میوه، سبزی خوردن و سالاد، کاهش مصرف غذاهای چرب و سرخ شده و پرادویه و عدم مصرف خودسرانه مکمل‌های مولتی ویتامین سیستم ایمنی بدن خود را در شرایط کنونی تقویت کنید.
دکتر عبداللهی با بیان اینکه نوشیدن روزانه آب و نوشیدنی‌های بدون قند در طول روز نباید فراموش شود، اظهار کرد: هر فرد در روز باید به طور معمول هشت لیوان آب و مایعات مناسب دریافت کند اما توجه داشته باشید که از نوشیدن مقادیر زیاد قهوه، چای و به ویژه نوشابه‌های کافئین دار و نوشیدنی‌های انرژی زا خودداری کنید؛ زیرا ممکن است به کمبود آب بدن منجر شود؛ چای کمرنگ و انواع دمنوش‌های گیاهی در حد متعادل نیز مفید است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی