[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

یک کارشناس حوزه کار: تعیین هزینه سبد معیشت کارگر سلیقه‌ای نیست، روزنامه شیراز نوین

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه معیشت کارگران و کارمندان باید اصلاح شود، گفت: تعیین هزینه سبد معیشت کارگران سلیقه ای نیست و نمی‌توانیم با حذف و اضافه کالاها در آن برای کارگران مزد تعریف کنیم.
حمید نجف در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی افزایش حداقل حقوق کارگران در سال آینده گفت: با توجه به اینکه دولت افزایش حقوق کارکنان خود در بودجه سال آینده را ۲۵ درصد دیده است، پیش بینی می‌شود افزایش حداقل دستمزد کارگران نیز رقمی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد باشد؛ چرا که این مسئله رابطه مستقیمی با بودجه و کارفرمای بزرگ در کشور دارد ولی دولت باید به تناسب افزایش حقوق، سبد معیشتی خانواده‌ها را هم در نظر بگیرد.
وی ادامه داد: امسال با توجه به نوسان شدید نرخ ارز، افزایش هزینه ها، اجاره بها و بسیاری از اقلام مصرفی و خوراکی اتفاق افتاد بنابر این ناچاریم معیشت کارمندان و کارگران را اصلاح کنیم در غیر این صورت فساد اداری، اشغال فرصت‌های شغلی، افت شدید بهره وری و مواردی از این دست را در اقتصاد شاهد خواهیم بود.
این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: وقتی دولت پول را به عنوان حقوق و دستمزد بین کارمندان توزیع می‌کند، آنها این پول را در بازار خرج می‌کنند و با خرید از تولید کننده، بخش خصوصی از کسادی در می‌آید و رونق تولید به چرخه اقتصاد کشور برمی‌گردد. در مورد کارگران هم این مسئله صدق می‌کند و اثر خود را در بازار و اقتصاد می‌گذارد.
نجف گفت: امسال بسیاری از محصولات تولیدکنندگان و کارخانه‌های تولیدی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد و بعضاً ۱۰۰ درصد تغییر قیمت داشت ولی آیا از محل افزایش سود فروش سهمی برای کارگران خود در نظر گرفتند؟ طبیعتاً اگر این اتفاق می‌افتاد ترمیم دستمزد کارگران را شاهد بودیم اما حالا که در طول سال این سهم برای نیروهای کارگری دیده نشد پیشنهاد این است که آخر سال و هنگام تعیین دستمزد این سهم را در نظر بگیرند و ترمیم دستمزد را عملی کنند؛ یعنی به نسبت افزایش سود فروش، حداقل دستمزد کارگران را هم واقعی افزایش بدهند.
این کارشناس حوزه کار در عین حال اصلاح مدیریت شرکت‌ها و کارخانه‌ها را در افزایش بهره وری و بهبود وضع معیشت نیروهای کار مؤثر خواند و گفت: شرکت شستا طی دو سال گذشته با تغییر ساختار، اعمال شفافیت و حاکم شدن مدیریت صحیح توانست به رشد و توسعه قابل توجهی برسد و امروز حقوق و دستمزد نیروهای کار بدون وقفه در حال پرداخت است.
وی ادامه داد: شستا رشد و توسعه خود را در گام اول مدیون اصلاح ساختار اداری و مالی بود و حرکت‌های موازی و حتی برخی پست‌های موازی در این مسیر حذف شد. دومین اقدام مثبتی که رخ داد، شفافیت بود که موجب کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از حقوق‌های نجومی شد و توجه به حقوق و معیشت نیروهای کار سومین اقدامی بود که در دستور کار قرار گرفت.
نجف با بیان اینکه شرکت‌ها و کارخانه‌هایی مثل هفت تپه یا صندوق فولاد باید از شستا الگوبرداری کنند، اظهار کرد: کارگری که چند ماه حقوق نگرفته انگیزه شغلی خود را از دست می‌دهد و این مسئله قطعاً در بهره وری و تولید اثر می‌گذارد ولی وقتی کارفرما یا تولیدکننده در زنجیره تولید به دستمزد و معیشت نیروی کار خود توجه می‌کند در واقع به بهره وری تولید و کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهد؛ بنابراین اگر تأکید می‌کنیم که کارگران در سود فروش یا سهام کارخانه‌ها دیده شوند به این دلیل است که این سود مستقیماً به خود کارفرما و کارخانه‌ها برمی‌گردد.
این کارشناس حوزه کار در عین حال بر محاسبه تورم واقعی سبد معیشت کارگران تأکید و اظهار کرد: تعیین سبد معیشت کارگر سلیقه ای نیست که هنگام محاسبه هزینه آن، اقلام و کالاها را تغییر بدهیم یا با کالاهای دیگر جایگزین کنیم؛ چون با این کار تورم واقعی اقلام سبد معیشت کارگران نادیده گرفته می‌شود.
وی تصریح کرد: مثلاً امسال قیمت گوجه فرنگی و تخم مرغ تغییر داشت ولی ما نمی‌توانیم به این دلیل، هنگام تعیین هزینه سبد معیشت، این اقلام را از سبد غذایی حذف و با کالاهای دیگری که درصد کمی رشد داشته جایگزین کنیم و بگوییم تورم سبد معیشت کارگر با یک سری حذف و اضافه‌ها ۲۵ درصد می‌شود و آن را ملاک افزایش حداقل مزد اعلام کنیم؛ در حالی که اطلاعات حقیقی و شاخص‌های روز فرضاً افزایش ۶۰ درصدی را نشان بدهد.
نجف گفت: اگر بر اصلاح قانون و ماده ۴۱ قانون کار توسط مجلس تأکید داریم، در واقع می‌خواهیم که هزینه سبد معیشت کارگران و اقلام ضروری، مواد پروتئینی، لبنیات و هرآنچه را که مستقیماً با رزق کارگر در ارتباط است در قانون تعریف کنند تا در سال‌های بعد به دلیل رشد یا تغییر قیمت‌ها شاهد حذف آنها از سبد غذایی کارگران و سوء تغذیه در خانوارهای کارگری نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی