[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

تئاتر فارس در ایستگاه پایانی، روزنامه شیراز نوین

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش مهر، سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس در شرایط شیوع کرونا برگزار شد و با برگزاری مراسمی، از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با ابراز خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت‌های هنرمندان استان فارس برای بازبینی و داوری و امور اجرایی جشنواره اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه‌ای فیلم برداری کنیم و با صدا و سیمای مرکز فارس رایزنی شود تا این نمایش‌ها در معرض دید عموم و در دسترس همه قرار بگیرد.
صابر سهرابی با ادای احترام به یکایک هنرمندان حاضر در مراسم اختتامیه این جشنواره در تالار حافظ شرکت کنندگان مجازی و آنلاین بیان کرد: خدا را شاکریم که آیین پایانی جشنواره تئاتر استان فارس با تمام سختی‌ها و محدودیت‌ها و مسائل و مشکلاتی که وجود داشت، با همت دست اندرکاران و هنرمندانی که دل در گرو هنر زیبا، جذاب و دوست داشتنی نمایش دارند، پیشکسوتان، هنرمندان جوان و تلاش همه دست اندرکاران به خوبی برگزار شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: امسال این جشنواره با محدودیت‌هایی مواجه بود اما خوشحالیم از برگزاری این مراسم و ناراحت از اینکه شور و حال همیشگی جشنواره‌ها را در این این جشنواره شاهد نبودیم و در آخرین ماه‌های قرن حاضر، آخرین جشنواره تئاتر سال در شرایطی برگزار شد که کرونا سراسر جهان را فرا گرفته و باعث شده تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری محدود شود؛ آن هم هنر نمایش که در گرو جمع و حضور فیزیکی هنرمندان حوزه نمایش است.
سهرابی با ابراز خرسندی از اینکه تلاش جدی صورت گرفت تا از ظرفیت هنرمندان استان فارس برای برگزاری این جشنواره در بخش‌های مختلف استفاده شود، افزود: فکر می‌کنم برای اولین بار است که از ظرفیت هنرمندان درجه یک استان پهناور فارس که هرکدام منشأ هنری در سراسر کشور هستند، استفاده شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن تبریک این اتفاق خوشایند و تقدیر از هنرمندان و داوران و انجمن هنرهای نمایشی استان فارس عنوان کرد: پیگیری فعالیت‌های دست اندرکاران برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس در شرایط سخت و با همت عاشقان هنرهای نمایشی قابل تقدیر است.
سهرابی ابراز امیدواری کرد تمام کسانی که وارد جشنواره شدند بتوانند پرانرژی کار خود را ادامه دهند و بدانند که صحنه رقابت و صحنه نمایش همیشه باقی خواهد ماند و هنرمندان تئاتر نیز همیشه در صحنه و فعالیت‌های فرهنگی و هنری حضور پرشوری خواهند داشت. در ادامه این مراسم، بیانیه هیئت داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس متشکل از زاوش تقوایی، حسین قهرمانی، دانیال نفریان و سعیدرضا خوش‌شانس قرائت شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی