[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

کرونا زمین‌گیر شد ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: براساس رنگ بندی جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۳۶ شهرستان استان ۳۳ شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا قرار دارند.
عبدالرضا قاسم پور در گفت و گو با ایرنا، افزود: تنها شهرستان‌های شیراز، جهرم و خفر در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا قرار دارند و هیچ شهرستان قرمزی در استان نداریم.
وی ادامه داد: قرار گرفتن استان فارس در این وضعیت، نتیجه همکاری و همراهی مردم به خصوص اصناف و بازاریان است.
معاون استاندار فارس گفت: همکاری مردم باعث شده اعمال محدودیت‌ها برای فعالیت مشاغل، تردد خودروها و حضور کارکنان کمتر شود؛ در مناطق زرد گروه‌های شغلی یک ، ۲ و سه فعال هستند و ممنوعیت تردد خودرویی نداریم.
قاسم پور بیان کرد: هرچه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه نامه‌ها و مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا همکاری کنند با سختی‌ها و مشکلات کمتری مواجه می‌شوند.
وی با بیان اینکه موج‌های جدید کرونا در راه است و نباید از آن غافل باشیم، اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل زمستان، اعلام خطر شیوع ویروس کرونای انگلیسی، بازگشایی اصناف، پاساژها و مراکز خرید و شلوغی بیشتر شهر، نگران ضعیف شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شکل گیری موج جدیدی از کرونا در استان هستیم.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر به خاطر حمایت و همکاری مردم، درصد مثبت شدن تست‌های کرونا در استان کاهش یافته و به ۲۳ درصد رسیده است؛ همچنین میزان بستری‌ها و فوتی‌های کرونا به شدت کاهش پیدا کرده است.
قاسم پور افزود: در حال حاضر آمار فوتی‌های کرونا در استان فارس از روزی ۵۷ فوتی در یک ماه گذشته به هشت تا ۹ فوتی در روز رسیده؛ هرچند که یک فوتی هم زیاد است. وی ادامه داد: همچنین آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و بستری مبتلایان کاهش پیدا کرده و درصد بهبودی به ۹۶ درصد رسیده که این نشان دهنده اثرگذار بودن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنترل ویروس کروناست.
معاون استاندار فارس از مردم استان خواست همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و با وحدت و همدلی دست در دست هم دهند تا کرونا هرچه سریع‌تر ریشه کن شود.
قاسم پور با بیان اینکه استان فارس به دلیل فرهنگ بالای مردم آن در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رتبه نخست کشور را دارد، افزود: برای اینکه دوباره شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار نگیرند و سختگیری‌ها و محدودیت‌های بیشتری اعمال نشود، پروتکل‌های بهداشتی باید از سوی مردم بیشتر رعایت شود.
معاون استاندار فارس گفت: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شیراز همچنان ادامه دارد و ورود خودروهای غیربومی نیز به شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی ممنوع است.
قاسم پور با بیان اینکه همه محدودیت‌های طرح جامع محدودیت‌های کرونایی به قوت خود باقی است، افزود: در شهرهای زرد ممنوعیتی در تردد خودرویی وجود ندارد و مشاغل گروه شغلی یک، ۲ و سه فعال هستند. وی ادامه داد: همچنین آموزش در تمامی شهرستان‌ها همچنان به صورت مجازی خواهد بود. معاون استاندار فارس گفت: مراسم‌های فرهنگی و اجتماعی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، حضور حداقل تعداد افراد، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و ممنوعیت پخش نذورات و راهپیمایی برگزار می‌شود. قاسم پور بیان کرد: همچنین امکان برگزاری نماز جمعه در شهرستان‌های با وضعیت زرد با ۵۰ درصد ظرفیت وجود دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی