[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مصالح ساختمانی باید استاندارد باشد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، معاون عمرانی استانداری فارس برگزاری نمایشگاه تخصصی ساختمان را برای آشنایی با اخرین دستاوردها، محصولات و خدمات مرتبط با حوزه ساختمان، فرصتی مغتنم دانست. 
محمود رضایی در یازدهمین نمایشگاه تخصصی مصالح نوین ساختمانی، درب و پنجره، آسانسور و بالابر به همراه هفدهمین نمایشگاه تخصصی تأسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش که در شیراز برپا شده بود، با اشاره به اینکه بحث استاندارد سازی در خصوص انواع مصالح ساختمانی از ضروریات لازم الاجراست، گفت: طبق ماده 8 آیین نامه نظارت بر استانداردهای اجباری مصالح ساختمانی مصوب هیئت وزیران، استفاده از فرآورده‌های ساختمانی استاندارد در امر ساخت و ساز ضرورت دارد.
وی بر اهمیت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد درپروژه‌های عمرانی برای حفظ ایمنی شهروندان تأکید کرد و گفت  در حوزه نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد باید شاهد تلاش مضاعف متولیان این حوزه از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان باشیم.
 معاون عمرانی استانداری فارس تأکید کرد: توجه به استانداردها و کیفیت مصالح ساختمانی در طرح‌های عمرانی و ساخت و سازها باید بیش از پیش مورد توجه مهندسان ساختمان قرار گیرد.
رضایی یادآور شد: تولید و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد افزایش طول عمر مفید ساختمان را باعث می‌شود و این در حالی است که مصالح ساختمانی غیر استاندارد به هدررفت سرمایه ملی و پس انداز مردم در طول سال‌های انتظار برای صاحب خانه شدن منجر می‌شود. 
وی با تأکید بر اهمیت به‌کارگیری مصالح ساختمانی استاندارد در افزایش کیفیت ساخت و سازها عنوان کرد: در حال حاضر عدم معرفی مصالح ساختمانی استاندارد یکی از مشکلات حوزه ساخت و ساز است؛ در این زمینه باید شرایط به گونه ای تعریف شود که مشخصات فنی مصالح عرضه شده در بازار شفاف و روشن باشد. 
معاون عمرانی استانداری فارس با عنوان اینکه تا به امروز با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی غیر استاندارد برخوردهای قانونی صورت گرفته و این نظارت‌ها در آینده نیز به شکل جدی تر ادامه خواهد داشت، گفت: برخورد جدی با متخلفان این حوزه، در حقیقت نجات جان و مال مردم است.
معاون عمرانی استانداری فارس همچنین بر ضرورت تقویت زمینه تولید انواع مصالح ساختمانی و بومی سازی این تولیدات اشاره و اظهار کرد: استان فارس دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه تولید مصالح ساختمانی است و توجه به این ظرفیت‌ها و بومی سازی این مصالح، می‌تواند حوزه ساخت و ساز ما را از واردات کالاهای بی کیفیت بی نیاز کند.
رضایی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را از جمله مهم‌ترین نتایج تقویت حوزه تولید مصالح ساختمانی دانست و اظهار داشت: با توجه به سهم قابل توجه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در بخش ساختمان، توجه ویژه به این بخش می‌تواند در تولید ثروت ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی مؤثر باشد.
 وی در نهایت از تمام دست اندرکاران برکزاری نمایشگاه ساختمان تشکر کرد و گفت: تولید مسکن و فرایند ساخت و ساز در هر شرایطی برای مردم از جذابیت خاصی برخوردار بوده است و در این راستا برگزاری نمایشگاه ساختمان نیز می‌تواند بخشی از اشتیاق و نیاز مردم در این زمینه را پاسخگو باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی