[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

معجون فوق‌العاده برای درمان سرماخوردگی، روزنامه شیراز نوین

شلغم به طور مکرر در آشپزی ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و گفته می‌شود به عنوان خلط آور برای بیماری‌های تنفسی عمل می‌کند.
به گزارش بهداشت نیوز، در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا، ما داروی مدرن را تحسین می‌کنیم که به ما هدیه‌هایی مانند شربت سرفه و ایبوپروفن می‌دهد. اما طبیعت چیزهای زیادی برای ارائه دارد. فرهنگ‌های مختلف هزاران سال است که به دنبال درمان در محیط پیرامون خود هستند و فرصت کافی برای آزمون و خطا وجود دارد.
 شلغم نوعی سبزی ریشه‌ای به رنگ سبز و سفید یا بنفش و با برگ‌هایی ناصاف و بریدگی‌های زیاد است. ریشه آن غده‌ای و به شکل‌های گرد یا دراز به رنگ سفید با لکه‌های بنفش می‌باشد. شلغم نه تنها از نظر داشتن ویتامین و خواص معدنی‌اش ارزنده ‌است، بلکه از حیث سایر ویژگی‌های غیر غذایی هم سرآمد بوده و در زمره سبزی‌های مهم شمرده می‌شود. 
 در دوران قرون وسطا، شلغم به عنوان یک سبزی محبوب که اغلب توسط طبقه پایین اقتصادی مصرف می‌شود، در اروپا مشهور شد. امروزه شلغم به طور گسترده ای در غذاهای متنوع میل می‌شود و به عنوان عضوی از خانواده چلیپایی‌ها از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. در یک شلغم متوسط ​​فقط 34 کالری، 4 گرم فیبر هنگام پخت و 1 گرم پروتئین وجود دارد. همچنین حاوی بیش از نیمی از نیاز روزانه شما به ویتامین C است.
 هنگامی که من یک دختر کوچک بودم و سرفه می‌کردم، مادربزرگ من این شربت طبیعی و کاملاً جادویی را تهیه می‌کرد که تهیه آن آسان و ارزان بود. معجون هیچ عارضه ای ندارد، کاملاً طبیعی است و هر سرفه ای را بهتر از شربت‌های بسته بندی شده تجاری معالجه می‌کند.
طرز تهیه شلغم و عسل برا سرماخوردگی
 روش اول:
1 شلغم سفید اندازه متوسط ​​
 یک دوم فنجان عسل خام
قسمت بالایی شلغم را بریده و داخل آن را بیرون بیاورید تا شبیه یک کاسه کوچک شود. اگر شلغم خیلی بزرگ است می‌توانید آن را را وسط نصف کنید. سوراخ ایجاد شده در شلغم باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند عسل را در خود نگه دارد.
 عسل را به داخل شلغم اضافه کرده و شلغم را در ظرف بزرگ‌تری قرار دهید و در ظرف را بپوشانید. بسته به دمای اتاق، شلغم را برای مدت 2 تا 3 ساعت در ظرف بگذارید. هرچه دمای اتاق گرم‌تر شود، شربت سریع‌تر آماده استفاده می‌شود.
 2 قاشق چای خوری شربت را 3 تا 4 بار در روز مصرف کنید. ممکن است لازم باشد تا زمانی که علائم سرماخوردگی دارید استفاده کنید.
 روش دوم:
شلغم‌‌ها را شسته و پوست بگیرید و داخل شلغم‌‌ها را با قاشق خالی کنید.
 داخل هر شلغم‌ را با یک قاشق مرباخوری عسل پر کنید؛ دقت کنید که لب‌ به لب پر نکنید.
 حالا شلغم‌‌ها را داخل یک ظرف مناسب مثل ظرف پیرکس که تحمل حرارت داشته باشد قرار دهید.
درب ظرف را ببندید.
 حالا یک قابلمه را تا نیمه آب کنید و ظرف حاوی شلغم‌‌ها را داخل آن قرار دهید.
 قابلمه آب را روی حرارت قرار دهید و شعله را خیلی کم کنید.
 حدود ۲ ساعت بعد، شعله را خاموش کرده و اجازه دهید شلغم‌‌ها خنک شوند.
 وقتی شلغم‌‌ها خنک شدند، مایع داخل آن‌‌ها را درون لیوان بریزید.
 حالا از این معجون معجزه‌ گر، در روز ۳ وعده میل کنید تا اثر شفابخش آن را ببینید.
 نکته: عسل به عنوان ماده استخراج کننده عمل کرده و یک ماده طبیعی را از شلغم خارج می‌کند که یک آنتی بیوتیک طبیعی تولید می‌کند. این آنتی بیوتیک طبیعی علائم سرماخوردگی از جمله گلودرد، سرفه، گرفتگی صدا و احتقان را برطرف می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی