[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان: شورای عالی قرآنی فارس به زودی ایجاد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اعلام کرد که ان‌شاءالله شورای عالی قرآنی فارس تشکیل و زمینه تحول جدی در فعالیت‌های قرآنی فراهم می‌شود.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در یکصد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس که شنبه ۶ دی با سه رویکرد تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی، خانواده متعالی و ارتقای سیستم صوتی شهری در راستای آگاهی‌بخشی در شهر و پدافند غیرعامل به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد، بر حمایت خود از تشکیل و فعالیت شورای عالی قرآنی فارس، تاکید کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به مسلمانان و تبریک زادروز حضرت عیسی مسیح(ع) به هموطنان مسیحی و دیگر مسیحیان جهان، گفت: شورای فرهنگ عمومی با دیدگاه هماهنگ‌سازی و ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی در سراسر استان و به ویژه شیراز سومین حرم اهل‌بیت(ع)، رویکرد جدیدی را در پیش روی همگان باز کرده است.
وی گفت: این شورا در رویکرد جدید خود، تلاش دارد که با سازماندهی، ساماندهی و هماهنگ‌سازی فعالیت‌های فرهنگی، مؤثرتر از پیش بتواند در ساحت فرهنگی در سطح استان تاثیرگذار باشد.
امام جمعه شیراز افزود: تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، با شیوه‌ای که در استان فارس انجام شد، نه تنها همه کنشگران فرهنگی سراسر استان را درگیر کرد و تحسین همگان را برانگیخت که امید داریم این شیوه یک الگوی موفق کشوری باشد و بتوانیم همه دیدگاه‌ها را در آن بگنجانیم و به بیشینه همسویی فرهنگی و تحقق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برسیم.
آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: طرح خانواده متعالی نیز پس از بررسی‌ها، اکنون برنامه‌ای روشن و پویاست که از دیدگاه بنده، جایگاه همه سازمان‌ها در این برنامه به درستی چینش شده است.
او ادامه داد: شورای عالی قرآن استان فارس نیز ان‌شاءالله ذیل شورای فرهنگ عمومی استان فارس تشکیل خواهد شد و بنده از ایجاد و سامان یافتن آن حمایت می‌کنم و سازوکار و ساختار آن، دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی استان خواهد بود.
امام جمعه شیراز گفت: امیدواریم با همسوسازی تشکل‌های قرآنی در راستای جامعه‌سازی قرآنی و با هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری ها، شاهد یک تحول جدی در فعالیت های قرآنی باشیم.
آیت‌الله دژکام گفت: بحث ساماندهی تبلیغات شهری نیز در راستای برطرف شدن نگرانی‌های کنشگران فرهنگی، اجتماعی و هنری باید در دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی باشد و هم اکنون دغدغه جدی فرهنگی و اجتماعی در این زمینه وجود دارد.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: طرح ایجاد بِرَند شهری با پیگیری شهرداری شیراز نیز در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی ان شاالله به بحث گذاشته خواهد شد و امیدواریم روی این طرح، کار کارشناسی جدی انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی