[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

استقبال بی‌نظیر شیرازی‌ها از دوچرخه‌های اشتراکی، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز همایش تجلیل از فعالان حوزه حمل و نقل و ترافیک برگزار شد. این مراسم صبح دیروز شنبه 6 آذرماه با حضور رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز و جمعی از مقامات شهری و انتظامی در باغ عفیف آباد شیراز با همراهی اصحاب برگزار شد.
حرکت قطار شهری شیراز روی ریل سازندگی
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم با اشاره به انتخاب نمایندگان رانندگان اتوبوس برای پیگیری مشکلات آنها گفت: در حال حاضر خط 2 مترو به سرعت در حال اجراست و با راه اندازی ٣ ایستگاه به بهره برداری می‌رسد. البته امیدوارم در کنار شهرداری، استانداری هم به عنوان نماینده عالی دولت در زمینه تأمین هزینه‌های این بخش ما را یاری کند. نواب قائدی افزود: یکی از مشکلاتی که چند سالی است با آن مواجهیم، به عدم کمک دولت در خرید اتوبوس بازمی‌گردد. سه ضلعی خرید اتوبوس متشکل از مردم، دولت و شهرداری است و در این میان دولت چند سالی است که هیچ کمکی در این زمینه نکرده است.
مردم نیز با مشکلات مالی دوچندانی روبه‌رو هستند و از آنها هم سهم کمی دریافت می‌شود و در واقع ٨۵ درصد از سهم حمل و نقل اتوبوس بر دوش شهرداری است. در کنار این‌ها به دلیل مشکلات ناشی از تحریم هم کار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی سخت تر شده است. وی تصریح کرد: حوزه ترافیک سه بخش دارد که یکی آماده سازی زیرساخت‌هاست که شهرداری از گذشته تاکنون به ویژه در رینگ‌های شهری اقدامات خوبی انجام داده است. مورد دوم به فرهنگ‌سازی بازمی‌گردد و سومین مورد هم رعایت قانون از سوی شهروندان است. در نظر داشته باشیم شهرداری به تنهایی نمی‌تواند همه این مشکلات را حل کند و نیازمند کمک از سوی تمامی بخش‌ها هستیم و باید همه نهادها در این حوزه مشارکت کنند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: ما بر این باوریم که نباید در همه جا تقاطع احداث کرد؛ چراکه سازه‌های عظیم بتنی اغتشاشات بصری ایجاد می‌کند و احداث تقاطع در همه محورها به معنای بسترسازی شهر برای جولان خودروهاست. قائدی با بیان اینکه مدیریت شهری جدا از پلیس راهور نیست و با تمامی سازمان‌ها در تعامل هستیم، خاطرنشان کرد: از 7 ماه قبل تاکنون بیش از سه میلیون متر مربع آسفالت در شهر اجرا شده و پیش بینی می‌کنیم که دو میلیون متر مربع آسفالت دیگر هم در شهر اجرا شود، اما از شهروندان تقاضا داریم که همه مشکلات شهر و کمبودها را به حساب مدیریت شهر ننویسند.
 نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شرایط دشوار
در ادامه این مراسم معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: تحولات مثبتی در حوزه گسترش زیرساخت‌ها و توسعه ناوگان حمل و نقل در سطح کلان‌شهر شیراز صورت گرفته است.مسعود طهماسبی با تبریک هفته حمل و نقل به برخی از اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته اشاره کرد و اظهار داشت: در سالیان اخیر 185 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده و مذاکراتی برای خرید اتوبوس‌های جدید نیز در دستور کار است.
وی با اشاره به موفقیت‌های شهرداری شیراز در زمینه گسترش خطوط ریلی خاطرنشان کرد: در سالیان اخیر بیست ایستگاه مترو در قالب خط یک قطار شهری شیراز احداث شده و این در حالی است که عملیات احداث خط دو با طول 15 کیلومتر از میانرود تا میدان آزادی دستور کار است و عملیات ریل گذاری 10 کیلومتر ان انجام شده است. معاون شهردار شیراز خبر از تداوم عملیات عمرانی در حوزه خط سوم قطار شهری شیراز داد و بیان داشت: عملیات عمرانی این محور از سمت شهرک گلستان در حال انچام است.
طهماسبی اقدامات انجام شده از سوی مدیریت کلان‌شهر شیراز در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه را تحسین برانگیز ارزیابی کرد و افزود: شهرداری شیراز در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی هم ورود کرده و امیدواریم با ارائه تسهیلات لازم شاهد تحولات مثبتی در این زمینه باشیم. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به همکاری شایسته پلیس فارس با مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: شیراز تنها کلان‌شهری در ایران است که آمار تصادفات آن طی 5 سال اخیر روند کاهشی داشته است. ما از آمار 230 کشته تصادفات رانندگی به 130 قربانی رسیده ایم و امید می‌رود با افزایش تعاملات بین دستگاهی شاهد کاهش هرچه بیشتر این معضل باشیم. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزایش تعداد دوربین‌های نظارت جهت ایمن سازی شهر را مؤثر ارزیابی کرد و بیان داشت: تعداد دوربین‌های نظارتی تا پایان سال 2 برابر خواهد شد و نظارت‌های میدانی برای سامان‌دهی خودروهای حمل بار سنگین و نیمه سنگین نیز افزایش می‌یابد.
طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به استقبال چشمگیر شهروندان شیراز از پروژه دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی اشاره کرد و افزود: امروز کاربران بیدود به 72هزار نفر افزایش یافته و بیش از 46هزار سفر در روز با استفاده از آنها انجام می‌شود که معادل استفاده از 1000 تاکسی است. همچنین 300 کیلومتر مسیر دوچرخه داریم که در آینده نزدیک به دو برابر افزایش می‌یابد.
 معرفی شیرازنوین به‌عنوان رسانه برتر
شایان ذکر است در پایان این مراسم از فعالان حوزه حمل و نقل و ترافیک تقدیر شد و از سعیدرضا امیرآبادی، خبرنگار شیرازنوین به‌عنوان برترین خبرنگار حوزه شهرداری در حوزه حمل و نقل و ترافیک در میان رسانه‌های مکتوب و مجازی تقدیر به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی