[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مفهوم بازآفرینی، شهری پایدار و فرهنگ‌محور است، روزنامه شیراز نوین

وبینار بین المللی بازآفرینی پایدار شهری به میزبانی شهرداری شیراز و با همکاری و حمایت انجمن جهانی کلان‌شهرهای مهم جهان (متروپلیس) برگزار شد.
وبینار تخصصی «بازآفرینی شهری پایدار؛ بررسی سه نمونه موردی شیراز، نانجینگ و دِرسدِن» به عنوان یکی از رویدادهای متروپلیس و به میزبانی شهرداری شیراز برگزار و به شهرهای عضو اطلاع رسانی شد.
در این وبینار دکتر نسترن نژداغی، رئیس اداره بازآفرینی شهری شهرداری شیراز ایران با موضوع بازآفرینی سخنرانی کرد و به تشریح مفهوم بازآفرینی شهری پایدار فرهنگ محور و شناسایی و راهکارهای مواجهه با چالش‌های مرتبط پرداخت.ولفگانگ زوخر، رئیس دپارتمان محیط زیست درسدن آلمان با موضوع «ساخت سبز راه درون شهری با کاربری‌های چندگانه» و لینگ ژانگ، معاون کمیسیون توسعه و اصلاحات منطقه شینهوای نانجینگ چین با موضوع «بازآفرینی محلات تاریخی شهری از منظر فرهنگی خلاق: مطالعه موردی منطقه تاریخی مندونگ» از دیگر سخنرانان این وبینار تخصص بودند. اگنس شارلوت بیکارت، مدیر ارشد همکاری‌های بین المللی متروپلیس نیز مدیر این وبینار تخصصی بود.همچنین اوکتاوی دلا وارگا، دبیرکل متروپلیس در خصوص اهمیت وبینار تخصصی «بازآفرینی شهری پایدار؛ بررسی سه نمونه موردی شیراز، نانجینگ و دِرسدِن» سخنرانی و بر اهمیت تقسیم تجربیات ارزشمند مداخله در محدوده‌های مسئله دار شهری تأکید کرد. جواد بهادری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز نیز در خصوص برگزاری این وبینار گفت: وبینار تخصصی «بازآفرینی شهری پایدار» فرصت مناسبی است که رویکردهای بازآفرینی شهری به بحث و تبادل نظر گذاشته و جنبه‌های مختلف آن از نظر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بررسی شود تا کلان‌شهرهای جهان به نقاط مشترکی برای برنامه ریزی و حل مسئله دست پیدا کنند. در این وبینار شرکت کنندگانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، چین، ژاپن، تایلند، برزیل، فیلیپین، عراق، ترکیه، آفریقای جنوبی، زیمبابوه و... حضور داشتند. وبینار تخصصی «بازآفرینی شهری پایدار؛ بررسی سه نمونه موردی شیراز، نانجینگ و دِرسدِن» به همت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری در حوزه مسائل محتوایی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در حوزه فراهم آوری زیرساخت نرم افزاری برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی