[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

ورزش های مفید برای سالمندان، روزنامه شیراز نوین

فعالیت های بدنی مناسب گروه سنی سالمندان باتوجه به تغییرات بدنی و روحی آنها نسبت به بقیه گروه های سنی تغییراتی پیدا می کند. در ادامه فعالیت هایی که برای سالمندان مناسب است و توصیه می شود را آورده ایم:
راه رفتن؛ آسان ترین ورزش
قدم زدن، ضربان قلب و گردش خون را افزایش می دهد، تنفس را بهبود می بخشد، استقامت را بالا می برد و ماهیچه ها را قوی می کند. برای انجام آن به تجهیزات ورزشی خاصی نیاز ندارید به جز یک جفت کفش ورزشی راحت!
شنا؛ مفرح و لذت بخش
شنا در آب گرم، هم فایده های فیزیکی دارد و هم تسلی بخش ذهن شماست. شنا علاوه بر این که خوش هیکلی را برای شما به ارمغان می آورد، باعث کالری سوزی می شود و استقامت بدن را افزایش می دهد. همچنین با قوی کردن ماهیچه ها، استرس و فشار را از روی مفاصل برمی دارد و خطر افتادن تان را کمتر می کند.
دوچرخه سواری؛ درگیرکننده همه بدن
آن دسته از افراد مسنی که مشکل زانو دارند باید قید دوچرخه سواری را بزنند یا از دوچرخه های ثابت استفاده و زین آن را طوری تنظیم کنند که زانو کمتر خم شود. با دوچرخه سواری شما به جای استفاده از ماشین و آلوده کردن هوا به محیط زیست هم خیر می رسانید.
یوگا؛ تقویت جسم و روان
این ورزش نیازی به فعالیت زیاد بدن ندارد و در حالت سکون و آرامش انجام می شود. یوگا باعث کاهش وزن، خواب بهتر و به تعویق افتادن نشانه های پیری می شود. انجام مرتب آن باعث بهبود انعطاف پذیری بدن و کاهش زمین خوردن افراد در سنین پیری هم می شود.
چمن زنی و باغبانی؛ درمانگر روح و جسم
هنگام باغبانی همه گروه های عضلانی اصلی مثل پاها، باسن، بازوها، شانه ها، گردن، پشت و شکم کار می کنند. این درگیری عضلانی کالری سوزی را بیشتر می کند. کارهایی همچون بیل زدن سبک، کاشت و انجام دیگر فعالیت های باغبانی قدرت دستان و انعطاف پذیری انگشتان را هم بالا می برد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی