[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

کوثر اصفهان- ایمان شیراز؛ نبرد قعرنشینان در نصف جهان، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی- شیرازنوین 
برای پنجمین سال متوالی، شیراز در لیگ برتر فوتسال ایران دارای یک نماینده است. پس از اینکه باشگاه ارژن در پایان چهار فصل سخت، هر بار توانست با شایستگی در لیگ برتر بماند، امسال بالاخره سعید کریمی مالک این باشگاه از تیم داری خودداری کرد تا نام ارژن فعلاً از صفحه فوتبال کشور کنار برود. هرچند می‌توان امیدوار بود که با فروکش کردن بحران اقتصادی، دوباره مالک ورزش دوست کارخانجات ارژن فارس، تصمیم بگیرد نام این تیم را زنده کند، اما این احتمال هم وجود دارد که مانند صدرا (قدیمی ترین تیم فوتسال شیراز و یکی از چند تیم نخست فوتسال کشور) تا سالیان سال، شاهد نامی از این تیم هم در ورزش کشور نباشیم.
پس از خروج ارژن از عرصه تیم داری، عوامل اجرایی و فنی این تیم تصمیم گرفتند که به نامی دیگر به کار ادامه داده و نام شیراز را در بالاترین سطح مسابقات پرافتخارترین ورزش گروهی ایران حفظ کنند. سعید خبازیان که سال گذشته سرپرست این تیم بود، حالا به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کند و سایر عوامل نیز تقریباً همان‌هایی هستند که در سال‌های گذشته بودند. حمیدرضا کمالی نیز گرچه خیلی دیر، اما بالاخره به عنوان سرمربی این تیم معرفی شد و از هفته دوم هدایت ایمان را به عهده گرفت.
ایمان در بازی نخست در شهر مشهد به مصاف یکی از تیم‌های معتبر لیگ رفت. فرش آرا در این مسابقه توانست با تک گل محسن محمدزاده به پیروزی برسد؛ شکستی البته آبرومندانه برای نماینده شیراز.
اما در هفته دوم که ایمان در شیراز و سالن پوریای ولی دانشگاه آزاد صدرا میزبان نماینده استان مرکزی بود، نتیجه ای غیرمنتظره و متفاوت رقم خورد. شاگردان حمیدرضا کمالی برابر سن ایچ با نتیجه شش بر دو شکست خوردند تا ضعف‌های این تیم، بیش از پیش نمایان شود. کمالی درباره آن بازی می‌گوید: کمالی در ادامه گفت: سن ایچ تیمی است که پنج شش ماه است خیلی خوب تمرین کرده و احساس می‌کنم بازیکنان این تیم چشم بسته یکدیگر را پیدا می‌کنند. دلیل این کار هم ثبات باشگاهی آنهاست. اما من هنوز باید شناخت بیشتری به تیم پیدا کنم تا در آینده کارهای بهتری انجام دهیم.
وی افزود: سالن بازی هم عوض شده بود و جایی بازی کردیم که به آن عادت نداشتیم. البته این‌ها بهانه است. سن ایچ خوب بازی کرد و شایسته پیروزی بود. بچه‌های تیم ما هم اغلب از لیگ یک آمده اند و باید با آنها کار کرد و آنقدر تمرین کرد تا در آینده اتفاق‌های بهتری رخ بدهد. مطمئن باشید در روزهای آینده تیم را بهتر خواهیم کرد. فکر می‌کنم به خاطر دو مرحله ای بودن مسابقات، نسبت به خیلی از بازی‌های این مرحله باید به چشم دیدار دوستانه نگاه کنیم تا به مرور شکل واقعی مان را پیدا کنیم.
سرمربی تیم فوتسال ایمان شیراز ادامه داد: تیم ما خیلی دیر بسته شد؛ یعنی اصلاً انتقال امتیاز زمانی اتفاق افتاد که همه تیم‌ها آماده شروع لیگ بودند و دیگر بازیکنی نمانده بود. ضمن اینکه همان بازیکنانی هم که سال‌های قبل داشتیم، دیگر رفته بودند و نمی‌توانستیم جذبشان کنیم. به هر حال به سختی این تیم جمع شده و هیچ بازیکن لیگ برتری هم به جمع ما اضافه نشده است. امیدوارم با تلاش بازیکنان و مجموعه ایمان بتوانیم در ادامه لیگ نتیجه لازم را بگیریم. 
اما تیم کوثر اصفهان هم در دو بازی قبلی خود بهتر از ایمان نتیجه نگرفته است. آنها هم در دو بازی قبلی تن به شکست داده اند و بدون امتیاز در رتبه پنجم گروه شش تیمی قرار دارند. شاگردان سعید رستمی در بازی نخست با نتیجه سه بر یک در اصفهان مغلوب راگای تهران شدند و در بازی دوم هم در تبریز با دو گل به مس سونگون مدعی باختند. آنها با یک گل زده و پنج گل خورده تیم دوم جدول هستند و ایمان شیراز با دو گل زده و هفت گل خورده در انتهای جدول قرار دارد. بنابراین پیروزی ایمان می‌تواند باعث صعود یک تا چهار پله ای این تیم شود.
حمیدرضا کمالی سرمربی ایمان شیراز، در این بازی با سه تغییر در ترکیب خود در مقایسه با بازی قبل، تیم خود را راهی میدان خواهد کرد. ترکیب تیم در این دیدار شامل علی عرب زاده، سید محسن عرب، امیر احمدپور، رسول آقازاده، سید علیرضا موسوی، محمدرضا رحمان نیا، محمدرضا احمدی، آرش مرادیان، احسان قاسم نژادیان، مسعود آستانه، سینا جمالی و مرتضی کشاورز به عنوان کاپیتان خواهد بود.
محمدرضا خبازیان مدیر عامل ایمان شیراز با ضمن رخصت از اعضا و مدیران ورزشی شهر شیراز، از تمامی این عزیزان و فوتسال دوستان هم استانی درخواست کرد که با همدلی و صمیمیت با تیم نوپای ایمان شیراز از سهمیه این تیم در لیگ برتر فوتسال کشور دفاع کنند. وی گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم با مدیریت صحیح زمان و اجرای برنامه‌های از پیش تبیین شده به رقیبی سرسخت برای رقبا تبدیل شده و کمک کنیم فوتسال فارس حرف‌های بیشتری برای گفتن در کشور داشته باشد. وی در ادامه افزود: با امید به خداوند متعال و تلاش اعضای تیم در ادامه بازی‌های لیگ، امتیازات لازم را کسب خواهیم کرد تا اینکه بتوانیم در نیم فصل با جذب چند بازیکن کلیدی تا حدودی تیم را از لحاظ فنی تقویت کرده و ضعف‌هایی که به دلیل دیر بسته شدن تیم با آن مواجه هستیم را تا حدودی پوشش داده و مسیر را در ادامه راه هموار کنیم.
در یکی دیگر از دیدارهای گروه دوم تیم حفاری خوزستان در اهواز میزبان راگای تهران است. راگا در دیدار نخست خود موفق شد کوثر را در اصفهان با نتیجه سه بر یک مغلوب کند و در هفته دوم استراحت داشت. حفاری هم که در هفته نخست استراحت داشت، در هفته دوم به مشهد رفت و با نتیجه پنج بر سه مغلوب فرش آرا شد.
بنابراین دیدار امروز تیم‌های سن ایچ و فرش آرا که در ساوه برگزار می‌شود، دیدار جذاب و جالبی خواهد بود. دو تیم شش امتیازی گروه دوم به مصاف هم خواهند رفت. سن ایچ که از شهر فوتسال خیز ساوه برخاسته، در بازی نخست موفق شد مس سونگون مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه چهار بر سه شکست دهد و در بازی دوم هم در شیراز شش بر دو به پیروزی رسید. در گروه یک مسابقات نیز، تیم شهروند ساری با کراپ الوند دیدار می‌کند. فردوس قم به مصاف اهورای بهبهان می‌رود و شهید منصوری قرچک با مقاومت البرز پیکار خواهد کرد.
در این گروه تیم اهورای بهبهان با شش امتیاز صدرنشین است، گیتی پسند با چهار و فردوس قم با دو امتیاز دوم و سوم هستند. شهروند ساری، کراپ الوند و مقاومت البرز تیم‌های یک امتیازی این گروه هستند و شهید منصوری قرچک بدون امتیاز در رتبه هفتم قرار دارد.
برنامه بازی‌ها و اسامی داوران به شرح زیر است: 
کمیته داوران، اسامی بازی‌های هفته سوم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور را اعلام کرد.
یکشنبه 7 دی ماه
شهروند ساری - کراپ الوند
داوران: سیدسجاد فتحی، وحید سکوتی، علی غلامی و مسعود شفیعی، ناظر: عباس بهروش
فردوس قم - اهورا بهبهان
داوران: ولی صفارها، ابراهیم آخوندی، علی اکبر قاسمی و پیام سهرابی، ناظر: هرمز مشفق
ستارگان ورامین - مقاومت البرز
داوران: کاظم مرادی، محمدمهدی حقوقی، رضا وثوقی و محمد داودپور، ناظر: اصغر علی بیگی
ملی حفاری - راگای ری
داوران: حمیدرضا طیب طاهری، مجتبی بختیاریان، محمدجواد بابلی و هادی فراهانی، ناظر: فرهاد حسینیان
بازارهای کوثر - ایمان شیراز
داوران: مجید اکبری، مهدی کرد، رضا کیامنش و مهدی طاهری، ناظر: کوروش هاشمی
سن‌ایچ ساوه - فرش‌آرای مشهد
داوران: فرزین صالح، علی احمدی، مصطفی کرد و حمیدرضا قدسی راغب، ناظر: محمد فرجی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی