[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: طرح مسکن ملی متعارف و دست‌یافتنی است، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاءالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، برخی از مزایای طرح مسکن اقدام ملی را برشمرد و اظهار داشت: از جمله مزیت‌های مهم دراین طرح تعریف اهدافی متعارف و دست یافتنی برای آن است. مسکن ملی طرحی بلندپروازانه و دست نیافتنی نیست و به نظر می‌رسد اهداف آن در یکی دو سال آتی به سرانجام برسد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به منظور بازدید از پروژه‌های شهرستان ارسنجان و پیگیری مشکلات در زمینه بهسازی روستاها، ساخت مسکن، طرح اقدام ملی مسکن، واگذاری اراضی و صدور اسناد روستایی و شهری به این شهرستان سفر کرد. مهندس زمانی طی دیداری با عزیزی، فرماندار شهرستان ارسنجان با معیار قرار دادن کمبود اعتبارات عمرانی، محروم واقع شدن و همچنین نداشتن بودجه کافی برای دهیاری‌های شهرستان در گذشته، در خصوص افزایش اعتبارات و بالا بردن سهمیه ساخت مسکن محرومین، در این شهرستان در تقسیم و تخصیص اعتبارات و سهمیه‌های آتی قول مساعدت و همکاری داد. مدیر کل بنیاد مسکن فارس همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای احداث مسکن ملی در همه شهرستان‌ها و مناطق مستعد استان فارس تأکید کرد و افزود: طرح اقدام ملی مسکن در فضای تولید مسکن حرکت رو به جلویی است و می‌توان با برنامه ریزی روی این طرح همه اقشار با سطوح درآمدی متخلف را صاحب سرپناه و خانه مناسب کرد.
 مهندس زمانی اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن در برخی زمینه‌ها قرار است به صورت مشارکتی احداث شود. این موضوع فرصت بهتری در اختیار بهره برداران قرار می‌دهد که با استفاده از شرایط مناسب تری در این طرح صاحب خانه شوند. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین به سهمیه این استان برای ساخت 3500 واحد مسکن مددجویی اشاره کرد و گفت: این تعداد مسکن مددجویی و مسکن ویژه اقشار نیازمند در قالب تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه احداث می‌شود و شمار قابل توجهی از آن در شهرستان ارسنجان در حال ساخت و پیگیری تکمیل پرونده است. مهندس زمانی با اشاره به اینکه احداث مسکن برای اقشار آسیب پذیر از آرمان‌های اصلی بنیاد مسکن است ادامه داد: بیش از یک هزار میلیارد ریال تاکنون برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت و وام‌های بلا عوض در گام نخست به مسکن محرومان و مددجویان اختصاص یافته و بخش عمده ای از این اعتبارات جذب شده است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: علاوه بر مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در این طرح احداث خانه و سرپناه برای سایر اقشار نیازمند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند نیز دیده شده است.
رحیم عزیزی فرماندار شهرستان ارسنجان نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن اظهار داشت: با تداوم خدمات دولت و بنیاد مسکن در مناطق روستایی می‌توان به رفع محرومیت‌ها از بسیاری از نقاطق کم برخوردار امیدوار بود. روستاییان در شهرستان ارسنجان شایستگی دریافت بهترین خدمات را دارند و می‌بایست با هم افزایی همه دستگاه‌ها و استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های قانونی برای رفع مشکلات مردم اقدام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی