[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

دبیر ستاد تنظیم بازار: مجوزی برای افزایش قیمت شوینده‌ها نداده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد تنظیم بازار با تأکید بر اینکه افزایش قیمت نان فعلاً مطرح نیست، اعلام کرد که بعد از مرداد ماه تولید کنندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت دریافت نکردند و برای بررسی این موضوع امروز سه شنبه جلسه‌ای برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، عباس قبادی دیروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، در مورد افزایش قمیت مواد شوینده اظهار کرد: تولیدکنندگان مواد شوینده در مرداد ماه امسال برای افزایش ۷۰ درصدی قیمت تولیدات خود درخواست داده بودند که سازمان حمایت در آن مقطع با افزایش ۴۰ درصدی قیمت تولیدات این بخش موافقت کرد. در مقطع فعلی نیز دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد و براین اساس تولیدکنندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت ندارند. 
وی افزود: مقرر شده روز سه شنبه جلسه ای با حضور اعضای انجمن مواد شوینده تشکیل شود و موضوع در آنجا مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ بنابراین فعلاً هیچ گونه مجوز افزایش قیمتی در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به تولید کنندگان مواد شوینده داده نشده است. 
 وی در مورد افزایش قیمت نان نیز گفت: بحث افزایش قیمت نان فعلاً مطرح نیست و اگر بحثی در این باره در رسانه‌ها مطرح می‌شود، مسائل کارشناسی است و این به منزله افزایش قیمت نان نیست. قیمت نان همچنان در اختیار استانداری‌هاست و هرگونه اظهار نظری در مورد افزایش قیمت نان اظهار نظر فردی و فاقد وجاهت قانونی است. 
به گفته این مقام مسئول، در جلسه دیروز مسائل مربوط به تنظیم بازار شب عید و تأمین مواد پروتئینی، مواد بهداشتی، شیرینی و شکلات مطرح شد. همچنین با تقاضای وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تغییر قیمت تخم مرغ موافقت شد تا بتوانیم تولید پایدار و عرضه پایدار داشته باشیم. 
وی همچنین با اشاره به رصد و پایش ۱۰۰ قلم کالای اساسی، ضروری و مورد نیاز مردم گفت: در سه هفته اخیر تقریباً در مورد این کالا شرایط متعادلی در بازار حکم فرما بوده و نوسانات بازار به حداقل رسیده است. 
این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد که مرجع رسمی تصمیمات بازار کشور علاوه بر هیئت وزیران، ستاد تنظیم بازار و در موارد خاص سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است و به طور کلی سازمان حمایت به عنوان مرجع رسمی قیمت گذاری در کشور است. دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه در جلسه دیروز ستاد تنظیم بازار تأکید شد که ابزارهای حکومت برای تنظیم بازار باید در خدمت تنظیم بازار قرار گیرند، تصریح کرد: افزایش قیمت در کالاهایی که از خدمات حاکمیت برخوردارند و مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شوند و یارانه از دولت دریافت می‌کنند، بدون اجازه سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار ممنوع است و در صورت افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز با برخورد تعزیراتی مواجه می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی