[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

چالش گداپروری ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل بهزیستی فارس از آثار حمایت‌های مستقیم مردم به کودکان کار خبر داد و گفت: حمایت از کودکان کار و خیابانی تشویق کسانی است که از آنها بهره کشی اقتصادی می‌کنند. مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به اهمیت مسئله حضور کودکان کار و خیابانی در سطح جامعه بیان داشت: با آموزش و فرهنگ سازی از طریق رسانه‌های جمعی به منظور سوق دادن کمک‌های مردمی به مؤسسات مرتبط به جای پرداخت مستقیم به کودکان خیابانی و تعیین تکلیف کودکان مهاجر غیرقانونی و الزام به رعایت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران توسط مهاجرین قانونی و دارای کارت اقامت و همچنین تأمین نیروی متخصص و اعتبارات لازم به منظور سامان‌دهی و اشتغال خانواده کودکان کار و خیابانی می‌توان هرچه بیشتر به این چالش بزرگ سراسری رسیدگی کرد.
دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد، با اظهار نگرانی از این موضوع گفت: خرید یا کمک مردم به این کودکان در حقیقت کمک به حضور هرچه بیشتر آنها در خیابان است که می‌تواند بستر آسیب‌های خیلی جدی تر باشد. کشفی نژاد همچنین بازماندن از تحصیل و دیگر نیازهای اساسی از جمله بازی و تفریح کودکان کار و خیابانی را نتیجه دلسوزی‌های عموم و خرید مردم از آنها دانست. 
وی ادامه داد: حمایت مستقیم مردم از کودکان کار و خیابانی نه تنها موجب کمک به آنها نمی‌شود، بلکه تشویق کسانی را که از این کودکان بهره کشی اقتصادی می‌کنند، به همراه دارد. 
مدیرکل بهزیستی فارس حضور و فعالیت کودکان خیابانی را عامل گسترش بیشتر کرونا ویروس دانست و شدیداً خواستار ارجاع این کودکان به مراکز روزانه و شبانه روزی خدمت رسانی به کودکان کار و خیابانی سازمان بهزیستی شد.
او همچنین نحوه ارجاع این کودکان را از طریق اورژانس اجتماعی، سامانه‌های مربوطه، شناسایی توسط تیم مددکاری یا به صورت خودمعرف دانست. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی