[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

کوکی سیب و بادام، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 10 نفر
سیب1 عدد 
تخم مرغ1 عدد 
روغن مایع50 گرم 
شکر60 گرم 
آرد200 گرم 
دارچین یک دوم قاشق چایخوری 
بکینگ پودرنصف قاشق چایخوری 
نمک یک پنس 
رنده لیمو ترش1 قاشق چایخوری 
بادام پرک مقدار کافی 
آبلیمو1 قاشق غذاخوری

 کوکی نوعی شیرینی، شیرین مزه و صاف است که از آرد و تخم مرغ و شکر و کره درست می شود و معمولاً داخل آن را با مواد مختلفی مثل کشمش، شکلات، مغزهای خوراکی و یا تکه های میوه و ... پر می کنند.گاهی هم دو عدد کوکی را با کرم و شکلات به هم مانند ساندویچ وصل می کنند.کوکی گزینه مناسبی برای عصرانه و سرو با چای و شیر و قهوه است و بسیار پر طرفدار است.کوکی در مزه های مختلف وانیلی، نارگیلی، کاکائویی و ... درست می شود و در رنگهای مختلفی تهیه می شود.
امروزه به مقدار فراوان کوکی در کارخانه ها تولید می شود و در هایپر مارکتها به صورت بسته بندی آماده فروخته می شود و یا در شیرینی فروشی ها نیز به صورت تازه یافت و پخته می شود. اما از آنجا که تهیه کوکی به صورت خانگی و در منزل بسیار راحت بوده و در زمانی کم میسر است می توان با موادی کم در منزل و در دسترس همه و موجود درهمه خانه ها، آن را درست کرد تا هم هزینه کمتری نسبت به کوکی های بازاری صرف شود و هم کوکی با طعم دلخواه و شکل و طرح دلخواه درست شود.ضمناً کوکی خانگی سالم تر از نوع بازاری نیز می باشد.
دراین مطلب طرز تهیه کوکی سیب و بادام پرک را که شامل سیب خرد شده، روغن مایع، آرد، آبلیمو، رنده لیموترش، آرد و بکینگ پودر، تخم مرغ، شکر، دارچین ، نمک و بادام پرک است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل کنید و یا برای مهمانی ها و دورهمی ها آن را درست کنید.

طرز تهیه
مرحله اول :
ابتدا و برای شروع کار ، 1 عدد تخم مرغ که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون آورده و در دمای محیط قرارداده بودیم را شکسته و آن را داخل یک ظرف می ریزیم و به آن 60 گرم شکر و 50 گرم روغن مایع اضافه می کنیم و با همزن دستی مواد را هم می زنیم و قاطی می کنیم.

مرحله دوم:
در ادامه یک دوم  قاشق چایخوری دارچین و 1 قاشق چایخوری رنده پوست لیمو را به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و آنها را با همزن قاطی می کنیم.
مرحله سوم:
در ادامه 200 گرم آرد و نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر و یک پنس نمک را داخل یک ظرف ریخته و آنها را مخلوط می کنیم.سپس آرد و بکینگ پودر و نمک را الک کرده و آنها را به مواد کوکی در مرحله قبل اضافه می کنیم و با آنها مخلوط می کنیم.
مرحله چهارم:
سپس 1 عدد سیب را شسته و آن را پوست می کنیم و با چاقو به صورت ریز خرد می کنیم.سپس 1 قطره آبلیمو به سیب ها اضافه می کنیم تا سیاه نشود.سپس سیب های خرد شده را به خمیر اضافه می کنیم و با دست آن را با خمیر قاطی می کنیم.اکنون خمیر کوکی سیب آماده است.
مرحله پنجم:
در ادامه سپس کف سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم و یا کف آن را با روغن مایع چرب می کنیم و از مایه کوکی تهیه شده در مرحله قبل با قاشق مقداری برداشته و آنها را داخل سینی فر می ریزیم و روی آن را مقداری بادام پرک می ریزیم.سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا کوکی سیب بپزد و آماده شود.
مرحله ششم:
سپس وقتی کوکی پخت و آماده شد، سینی را از فر بیرون آورده و بعد از سرد شدن کوکی ها را از روی کاغذ روغنی برمی داریم( ابتدا که کوکی را از فر بیرون می آوریم حالت نرم دارد و ممکن است وقتی داغ است له شود و نباید آن را جدا کرد اما بعد از خنک شدن می توان آن را از روی کاغذ روغنی برداشت) و در ظرف مناسبی می گذاریم و آن را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم و یا برای میان وعده بچه ها در مدرسه این کوکی خوشمزه را درست می کنیم .نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی