[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

فجر مغرور شد، قشقایی معادلات را بر هم زد، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
در پانزده دقیقه پایانی اتفاقاتی رخ داد که بدبین ترین هوادار فجر هم تصورش را نمی کرد. تیمی که 75 دقیقه حاکم کامل زمین بود و با دو گل از همشهری بحران زده اش پیش افتاده بود، در کمال ناباوری اسیر حملات دقایق پایانی مردان قشقایی شد و دو امتیاز حس شهرآورد را از دست داد.
عصر دیروز در ورزشگاه پارس شیراز و در هوایی سرد، دیدار جذابی به انجام رسید. تیم های فجرشهید سپاسی و قشقایی شیراز، ششمین بار به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان به تساوی دو دو رضایت دادند.
در این مسابقه که به میزبانی فجر و با هشت دقیقه تاخیر آغاز شد، علی اصغر کلانتری این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود : وحید عزیزی، امیر شبانی، محمد قنبری، محمد امینی، امیرحسین صدقی، رحیم آلبوغبیش، میلاد احمدی، احسان علوان زاده، سعید زارع، فرزان دانا و دانیال کردستانی
در آن سوی میدان نیز پرویز کریمی، علی درخشان، علی آزادمنش، مهدی داغر، مصطفی کیانی، علی حسامی، مرتضی سنجانکی، محمد خادمی، بابک عبداله زاده،امین هاشمی فر و محمد آژیر تحت هدایت داریوش هرمزی به میدان آمدند.
فجر از همان ابتدا نبض بازی را در اختیار داشت اما این برتری منجر به خلق موقعیتی نشد. در عوض قشقایی بود که در دقیقه 16 اولین بار وارد محوطه جریمه فجر شد و نزدیک بود به یک ضربه پنالتی هم دست پیدا کند اما داور مسابقه، برخورد بازیکنان دو تیم را خطا تشخیص نداد. 
در دقیقه بیست مسابقه اولین موقعیت خطرناک فجری ها به دست آمد. حرکت ترکیبی زیبای صدقی و احمدی باعث شد تا صدقی با پاس خود دانیال کردستانی را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما ضربه او با دخالت بازیکنان قشقایی به کرنر رفت. 
دوازده دقیقه بعد قفل دروازه قشقایی شکست. کار خوب سعید زارع و پاس عالی او در دهانه دروازه به فرزان دانا رسید و ضربه دانا پس از برخورد به دستان پرویز کریمی از خط دروازه عبور کرد تا اولین گل فصل این مهاجم جوان به ثبت برسد.
در ادامه هم فجری ها توانستند بازی را کنترل کنند و در آخرین ثانیه های نیمه اول می توانستند به گل دوم هم دست پیدا کنند، اما تعلل فرزان دانا باعث شد تا این موقعیت از دست برود و نیمه نخست با همان یک گل به سود فجرسپاسی به پایان برسد. ضمن اینکه احسان علوان زاده بازیکن محوری تیم فجرسپاسی در آخرین دقایق نیمه نخست از ناحیه زانو آسیب دید و از زمین مسابقه خارج شد. احسان گنجی جانشین او بود.
در نیمه دوم هم این فجر بود که بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. دفع ارسال فجری ها از روی نقطه کرنر باعث شد تا توپ پشت محوطه جریمه به احسان گنجی برسد و او هم بدون معطلی و با شوتی تماشایی گوشه دروازه قشقایی را هدف قرار داد. دستان کریمی هم به توپ نرسید و اختلاف به دو گل افزایش یافت. 
حالا فجری ها تقریباً از پیروزی مطمئن بودند اما باز هم توپ و میدان را در اختیار داشتند. هرمزی دقایقی پس از این گل، دست به سه تعویض همزمان زد و صابر محمدی، هادی خادم و سجاد تقوی را به میدان آورد.  در دقیقه 62 علی حسامی این شانس را داشت از منطقه ای مناسب، ضربه آزاد را به گل اول قشقایی تبدیل کند اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 67 و در حالی که فجر همچنان صاحب توپ و میدان بود و موقعیتی به قشقایی نمی داد، کلانتری دست به سه تعویض همزمان زد و امیرمحمد سنایی، حمید نعمتی و پوریا پورعلی را وارد بازی کرد. بلافاصله هرمزی هم دست به دو تعویض زد و روح اله صفویان پور و رضا مرادی را وارد بازی کرد. این تغییرات باعث شد تا روند بازی تغییر کند. در دقیقه 75 یک ارسال از جناح راست باعث شد تا مهاجمین قشقایی در موقعیت گلزنی قرار بگیرند و ضربه سر مرتضی سنجانکی دور از دستان وحید عزیزی به گل نشست. این اولین گل قشقایی پس از 525 دقیقه بود و همچنین اولین گل خورده فجری ها پس از 440 دقیقه!
سه دقیقه بعد مهاجم قشقایی در محوطه جریمه فجر سرنگون شد اما داور به خود او کارت زرد نشان داد. در دقیقه 79 کلانتری دوباره دست به تعویض زد و این بار ابوالفضل علایی مدافع را به جای هافبک تهاجمی خود میلاد احمدی که بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته بود وارد میدان کرد. علایی کمتر از یک دقیقه پس از ورود به میدان، در محوطه جریمه مرتکب خطای هند شد تا داور به سود قشقایی اعلام ضربه پنالتی کند. امین هاشمی فر پشت این توپ قرار گرفت و با ضربه ای محکم توپ را به سقف دروازه عزیزی چسباند. در میان بهت فجری ها، قشقایی به بازی برگشت. در ادامه نیز این قشقایی بود که با روحیه بهتری به کار ادامه داد، هر چند موقعیت دیگری نصیب بازیکنان دو تیم نشد، به جز شوت سنگین هاشمی فر از پشت محوطه جریمه در دقیقه 91 که از بالای دروازه به بیرون رفت.
در نهایت این دربی جذاب در هوای سرد زمستانی شیراز، با تساوی دو دو به پایان رسید. فجر با دو امتیازی که از دست داد، دو پله سقوط کرد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفت و قشقایی بدون تغییر و با چهار امتیاز در جایگاه پانزدهم ایستاد.
در سایر بازی ها تیم خیبر خرم آباد با نتیجه دو بر یک آرمان گهر سیرجان را شکست داد، شهرداری آستارا با دو گل بر خوشه طلایی ساوه غلبه کرد، نود ارومیه در زمین خود با یک گل بازی را به استقلال ملاثانی واگذار کرد، گل ریحان البرز با نتیجه یک بر صفر بادران تهران را شکست داد، مس کرمان با همین نتیجه بر چوکای تالش غلبه کرد، هوادار تهران نیز در حساس ترین بازی هفته، پارس جنوبی جم را سه بر دو مغلوب کرد. همچنین دیدار تیم های شاهین بوشهر و ملوان بندر انزلی با تساوی یک یک به پایان رسید. اما شگفتی بزرگ هفته در اهواز رقم خورد، جایی که تیم رایکای بابل با نتیجه سه بر دو، میزبانش استقلال خوزستان را شکست داد.
در جدول رده بندی پارس جنوبی جم، هوادار تهران و مس کرمان همگی با 14 امتیاز در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.
هفته هشتم رقابت ها روز دوشنبه هفته آینده برگزار می شود. در شیراز تیم قشقایی میزبان مس کرمان است و فجرسپاسی در زمین تیم استقلال ملاثانی به میدان خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی