[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

روحانی در جلسه هیئت‌دولت: برخی دوقطبی‌های کاذبی ایجاد می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با اشاره به نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار سلیمانی خطاب به آمریکایی‌ها تأکید کرد: شما دست سردار ما را قطع کردید و باید پای شما را از این منطقه قطع کنیم؛ تا پایتان را از منطقه قطع نشود ما انتقام نهایی را نگرفتیم.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح دیروز در جلسه هیئت دولت، اظهار کرد: یکی از آثار این کار وقیحانه و احمقانه آمریکایی‌ها این بود که دوران ترامپیسم پایان یافت و چند روز دیگر این قاتل وحشی که این همه جنایت کرد حکومتش تمام می‌شود و به زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد.
وی ادامه داد: البته در این موضوع ما نقشی نداشتیم و کار بزرگی بود که مردم آمریکا کردند؛ چراکه ملت آمریکا هم شناختند که این فرد لیاقت قدرت را ندارد و به رقیب او رأی دادند. من مطمئنم بعد از ترامپ شرایط بسیار بهتری برای ثبات و امنیت کل منطقه به وجود خواهد آمد.
رئیس جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه معتدل بود خاطرنشان کرد: او نه در خط این و نه در خط آن بود. نه راست بود و نه چپ و هیچ جناحی نمی‌توانست او را متعلق به خود بداند. شهید سلیمانی یک افتخار ملی است و یک افتخار برای ملت ایران، ملت‌های منطقه و مسلمان‌های انقلابی است.
وی ادامه داد: آنها خواستند این قهرمان ملی را از ما بگیرند ولی اشتباه کردند و او قهرمانی ابدی شد که برای همیشه از قهرمان‌های بزرگ تاریخی ما خواهد بود. او چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن در امنیت شرق و مرزها و چه در این اوضاع سوریه و عراق واقعاً شبانه روز تلاش می‌کرد و از کلام و عملش کاملاً مشهود بود که برای خودش به دنبال چیزی و موقعیتی نیست.
روحانی با بیان اینکه سلیمانی و شهادتش از افتخارات ما بود گفت: دیدید که مردم به این شهامت، اخلاص و فداکاری چگونه پاسخ دادند. شهادت او منطقه را تکان داد و اولین جواب به جلادان کاخ سفید را مردم عراق در تشییع پیکر او در شهرهای مختلف عراق دادند و دیدید با چه عشقی برای شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس که او هم از فعالان مخلص انقلاب بود مردم حاضر شدند.
روحانی در ادامه با یادآوری تشییع پیکر شهید سلیمانی در ایران اظهار کرد: دیدید که در تمام شهرها چه خبر شد. از اهواز و قم و مشهد گرفته تا اجتماع کم نظیر تهران و البته کرمان که موطن و مدفن شهید سلیمانی بود. واقعاً از صبح جمعه ای که به شهادت رسید تا سه شنبه ای که دفن شد از روزهای تاریخی بود و دیدید که حتی در سراسر جهان چه اتفاقاتی افتاد و آمریکایی‌ها تودهنی بزرگی خوردند. حمله به عین الاسد و این چیزها سیلی‌های کوچکی برای آنها بود و در مخیله ترامپ و صهیونیست‌ها نمی‌گنجید که به خاطر سردار ما مردم تمام منطقه به خیابان‌ها بیایند و از او تجلیل کنند. در واقع پاسخ اصلی را به این جنایت مردم ایران و منطقه به بهترین شکل دادند.
وی اضافه کرد: قدم بعدی را هم پارلمان عراق برداشت و با اکثریت آرا، طرح خروج آمریکا را تصویب کردند. آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند که شهادت سردار ایرانی باعث چنین اتفاقی شود و فکر می‌کردند در عراق جایگاهی دارند اما پارلمان عراق کار بزرگی کرد.
روحانی ادامه داد: هدف دشمن این بود که با شهادت سردار سلیمانی مقاومت را در منطقه بشکند و مردم بگویند دیگر نمی‌توان کاری کرد و مأیوس شوند؛ اما درست برعکس شد و خون سلیمانی روحیه مقاومت را بیشتر کرد؛ چراکه خون شهدا ریخته نمی‌شود بلکه دمیده می‌شود و انسان‌ها را می‌سازد. آنهایی که عزیزان ما را شهید می‌کنند نمی‌فهمند آن قهرمان را ابدی می‌کنند و در واقع شهید سلیمانی را ابدی کردند و او برای همیشه در تاریخ زنده ماند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از دوقطبی‌های کاذبی که بعضی‌ها در جامعه ایجاد می‌کنند، گفت: واقعاً این دوقطبی‌ها ناصحیح اند. یکی می‌گوید که خوب است نفت را کم بفروشیم و یکی دیگر می‌گوید زیاد بفروشیم. یکی می‌گوید بودجه مان نباید به نفت متکی باشد و یکی حرف دیگری می‌زند. انسان واقعاً دچار حیرت می‌شود که چرا راجع به مسئله به این سادگی بحث می‌شود. ما اولاً باید نفتمان را تولید و ثانیاً باید در حداکثر ممکن صادر کنیم؛ چراکه این حق ماست. می‌گویید به جای اینکه حقمان را پس بگیریم آن را پس نگیریم. من اگر یک لحظه بتوانیم زودتر حقمان را پس بگیریم تردید نمی‌کنم و همین امروز این کار را می‌کنم.
روحانی در پایان با اشاره به روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ و آغاز سال ۲۰۲۱ در روز جمعه اظهار کرد: سالی که گذشت سال سختی برای همه کشورهای جهان بود و سلامت و فرهنگ و روابط مردم و اقتصاد دچار مشکل شد. همچنان این مشکل بزرگ پیش روی ماست و باید تلاش بکنیم از آن فاصله بگیریم؛ چرا که هنوز پایان کرونا نامشخص است و نمی‌توانیم بگوییم چه روزی این اتفاق خواهد افتاد اما باید از همه کسانی که برای مقابله با آن تلاش کرده و می‌کنند تشکر کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی