[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

ضرورت مصرف بهینه انرژی در ایام سرد سال، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، بر ضرورت مصرف بهینه انرژی در ایام سرد سال تأکید کرد. احمدرضا خسروی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل زمستان، سرمای هوا و در نتیجه افزایش مصرف گاز و انواع انرژی در كشور و از سوی دیگر محدودیت تأمین سوخت نیروگاه‌ها، ضرورت دارد به منظور پیشگیری از قطع برق و خاموشی‌های ناشی از کمبود گازرسانی به نیروگاه‌ها، مشتركان نسبت به كاهش حداقل10درصد مصرف برق و گاز همكاری نمایند. 
وی بر نقش مؤثر مشترکان در بهینه‌سازی مصرف انرژی تأکید کرد و افزود: از آنجا که در فصل زمستان به دلیل شدت سرما، مصرف برق برای دستگاه‌های گرمایشی افزایش پیدا می‌کند، همراهی و مشارکت مشترکان در رعایت موارد مصرف بهینه برق در جهت جلوگیری از ایجاد اختلال در تأمین برق کشور و استان به‌ ویژه در شرایط کرونایی، می‌تواند بسیار تأثیرگذار و اثربخش باشد. 
وی ضمن دعوت از تمامی مشتركان در سراسر استان جهت مشاركت در این عزم ملی، بیان داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، پرداخت پاداش برای فصل زمستان هم تداوم دارد و مردم در صورت مدیریت مصرف از این پاداش بهره مند خواهند شد.
این مقام مسئول، ضمن قدردانی از همکاری مطلوب مشترکان این شرکت در گذر موفق از پیک تابستان 99 ابراز داشت: شهروندان در اقصی نقاط این استان پهناور در طرح‌های پیک سایی و مدیریت مصرف سال جاری مشارکت جدی داشتند که نتیجه این همکاری‌ها، صرفه جویی 824 مگاواتی انرژی برق در تابستان سال جاری بود و انتظار می‌رود این مشارکت‌ها همچنان در فصل زمستان نیز تداوم داشته باشد. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در ادامه به تشریح برخی از راهکارهای مفید در جهت جلوگیری از هدررفت انرژی در فصول سرد سال اشاره کرد و گفت: بهره گیری از نور خورشید در طول روز، خاموش کردن لامپ‌های اضافی در منازل و اداره، استفاده از لوازم خانگی با برچسب مصرف انرژی A و استفاده از پرده‌های ضخیم در جهت جلوگیری از خروج هوای گرم از محیط می‌تواند تا حد زیادی در مصرف بهینه انرژی در فصل سرد سال اثر مطلوبی داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی