[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

دنبال برندسازی باشیم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در بازدید از «مجتمع صنایع دفاعی فجر و صنایع الکترونیک شیراز» با تأکید بر کیفی سازی کالا و محصولات در سال جهش تولید در این استان گفت: خوشبختانه «صنایع دفاعی فجر و صنایع الکترونیک شیراز» با بهره مندی از دانش و تخصص روز دنیا و کسب تجربیات ارزنده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود جهت تولید و ساخت محصولات متنوع بومی و تجهیزات مدرن صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و قطعات خودرو هم سطح کشورهای پیشرفته دنیا قرار دارد.
مهندس «حمیدرضا ایزدی» افزود: افزایش تولید، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، فراهم آوردن سیستم استاندارد در تولید تجهیزات، توجه به امر R&D در کنترل کمی و کیفی محصولات از جمله موفقیت‌های هم این واحدهای صنعتی است.
وی تأکید کرد: توجه به سرمایه گذاری در صنایع مادر، کیفی سازی محصولات بومی، حمایت از صنایع دانش بنیان و رشد صادرات از محوری‌ترین رویکردهای بخش صنعت، معدن و تجارت استان فارس است. مهندس ایزدی با تأکید بر شکوفایی بیش از پیش اقتصاد و صنعت ابراز داشت: حفظ واحدهای موجود، توسعه شرکت‌های صنعتی، حمایت از صنایع دانش بنیان، بازسازی و نوسازی ماشین ‌آلات خط تولید و تقویت صادرات از مهم ترین اولویت‌های این سازمان در بخش صنعت است.
وی افزود:یکی از موارد کمک به بخش تولید، بهره مندی از منابع تخصیصی بند (الف) تبصره ۱۸ بودجه و تسهیلات رونق تولید جهت اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌های اقتصادی است.
رئیس سازمان صمت فارس اظهار داشت: در شرایط کنونی که تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی خارجی وجود دارد، تعامل با تشکل‌های بخش خصوصی، بهره مندی از دانش روز توأم با تکنولوژی‌های برتر دنیا، حضور در نمایشگاه‌های خارجی، تلاش در امر برندسازی در سطح بین المللی و شناساندن قابلیت‌ها اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد و خروج از بحران دارد.
مهندس ایزدی به توسعه و بهره برداری از واحدهای بزرگ و شرکت‌های دولتی در سطح استان تأکید و بیان کرد: در نظر داریم که در صورت فراهم شدن شرایط مناسب، نمایشگاه‌های تخصصی صنایع خودرو سازی، نفت، گاز و پتروشیمی در سطح استان و کشور را با هدف شناساندن و تقویت محصولات تولیدی بومی برگزار نماییم.
وی با بیان اینکه همکاری و هماهنگی مدیران ملی و استانی، سیاستگذاران، صنعتگران و کارآفرینان در رفع مشکلات تولیدی از راهکارهای اصلی موفقیت در جنگ اقتصادی است، یادآور شد: حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران، معدنکاران، تجار، اصناف و بازاریان در راستای حفظ، توسعه اشتغال و کمک به تحقق جهش تولید ضروری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی