[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

زنان معتاد پذیرش اجتماعی را از دست می‌دهند، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد خسارات جبران‌ناپذیرتری برای زنان به همراه خواهد داشت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سلیمان کرمی در بازدید از مرکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد خورشید تابان ویژه زنان در شیراز بیان داشت: یکی از اقشار مورد هدف سوداگران مرگ، زنان هستند و در یکی دو دهه اخیر بسیار تلاش کردند اعتیاد و مصرف مواد مخدر در زنان را افزایش بدهند.
وی زنان را عضو مهم بنیان خانواده برشمرد و افزود: زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور و ستون خانواده از اهمیت بسیار برخوردار هستند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس به عواقب خطرناک مصرف مواد مخدر اشاره نمود و گفت: زنی که درگیر اعتیاد می‌شود به همراه آن پذیرش اجتماعی از او سلب خواهد شد و متأسفانه دیگر جایی در میان خانواده، دوستان و جامعه نخواهد داشت.
کرمی در ادامه بیان داشت: هر پدیده اجتماعی زاییده جامعه است و افزایش آمار اعتیاد در میان زنان ایرانی نیز مانند هر مسئله اجتماعی دیگر زاییده عوامل گوناگون فردی، خانوادگی و اجتماعی بوده و باید آن را در سطوح مختلف جامعه بررسی کرد.
وی گفت: ترویج باورهای غلط مبنی بر مصرف مواد برای کاهش وزن، آرامش، مقابله با مشکلات روحی و... از عمده دلایل ابتلا و گرایش زنان به اعتیاد است. دبیر شورا اظهار داشت: از آنجا که اعتیاد، فرد معتاد را برده مواد می‌سازد، زنان و دختران معتاد ناگزیر از زندگی مجرمانه هستند.
کرمی ادامه داد: زنان باید آگاه باشند و به این حربه‌ها و شیوه‌های فریبکارانه توجه نکنند.
این مقام مسئول در استان فارس اظهار داشت: حتی ابتلا به اعتیاد در بین یک نفر از زنان هم زیاد است؛ چراکه عواقب اعتیاد در زنان بیش از مردان بوده و از کرونا خطرناک‌تر است.
وی در ادامه گفت: اعتیاد زنان تبعات مستقیم و غیرمستقیمی بر خانواده و جامعه تحمیل می‌کند که نیازمند اجرای دقیق برنامه‌ها و سیاست‌های پیشگیری از اعتیاد است.
کرمی در پایان بیان کرد: در حال حاضر از مجموع ۱۰۴ مرکز اقامتی درمان اعتیاد در استان فارس، ۵ مرکز با ظرفیت حدود ۳۰۰ نفر به درمان زنان معتاد اختصاص ‌یافته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی