[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

۱۰هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه احمد بن موسی(ع) گفت: در روز شنبه ۱۳ دی‌ماه و روز شهادت شهید سلیمانی ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع می‌شود.
سرهنگ مرتضی خسروانی در گفت‌وگو با تسنیم، با تأکید بر اینکه به مناسبت دهه بصیرت 250 برنامه شاخص در شرق شیراز اجرا می‌شود، اظهار داشت: این برنامه‌ها از 9 دی آغاز شده و تا 19 دی ماه ادامه دارد. وی با یادآوری اینکه طرح شهید سلیمانی هم با همکاری مشترک علوم پزشکی و بسیج در محلات اجرا می‌شود، به سیر روند نزولی پیشرفت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: این طرح در سالروز شهادت این شهید، با قوت بیشتری در محلات پیگیری می‌شود و اوج این فعالیت‌ها، اجرای کمک‌های مؤمنانه است که در روز شنبه 13 دی‌ماه و روز شهادت شهید سلیمانی در حرم مطهر علی بن حمزه برگزار می‌شود و 10 هزار بسته معیشتی و بهداشتی در این روز توزیع می‌شود. خسروانی با یادآوری ایام عزاداری حضرت فاطمه(س) به توزیع چادر مشکی میان نیازمندان توسط بسیج جامعه این ناحیه اشاره و تصریح کرد: پویش «گرمای محبت» از دیگر برنامه‌های این ایام است که حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت برای این طرح، تهیه پتو، بخاری، لباس گرم و کاپشن را برای اهدا به نیازمندان مناطق شرق شیراز در دستور کار دارند. وی گفت: 313 بسته تهیه شده در پویش «گرمای محبت» و 110 قواره چادر مشکی توسط این ناحیه تهیه شده و در این ایام به نیازمندان اهدا خواهد شد. راه‌اندازی موکب‌های سلامت در محلات که کاملاً مردمی است، از دیگر برنامه‌های دهه بصیرت سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) است که خسروانی به آن اشاره کرد و گفت: کمک به سالمندان و کسانی که بیماری کرونا دارند و تهیه لوازم و مایحتاج روزمره برای این افراد، از اقداماتی است که توسط این موکب‌ها انجام می‌شود. وی به فراخوان دل نوشته برای شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: از دیگر برنامه‌های فرهنگی این ناحیه در دهه بصیرت، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری، ساخت کلیپ، سرود و تولیدات متنوع دیگر برای بهره‌برداری در فضای مجازی است. فرمانده ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، شهید سلیمانی را مرد عمل و میدان دانست و گفت: مسابقات «مرد میدان» و «مقتدر مهربان»، از مجموعه مسابقاتی است که به یاد شهید سلیمانی برای نسل دانش آموزان در این ایام در نظر گرفته شده است.
خسروانی با تأکید بر اینکه برنامه‌های حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، اظهار داشت: نشست‌ها و جلسات بصیرتی این ناحیه با ارتباط تلفنی یا تصویری در فضای مجازی با هم رزمان و هم سنگران شهید سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس و نیز جبهه‌های مقاومت برگزار می‌شود؛ ضمن اینکه تعدادی از این نشست‌های مجازی به صورت آنلاین در صفحات مجازی، قابل مشاهده برای عموم مردم خواهد بود.
جلسات مشاوره‌ای برای زوجین در پایگاه‌های مقاومت محلات، توزیع پوستر و عکس و تصاویر شهید سلیمانی در شهر از دیگر برنامه‌های دهه بصیرت در شرق شیراز است که فرمانده ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز به آن اشاره کرد و ادامه داد: مجموعه برنامه‌ها و پویش‌های در نظر گرفته شده برای دهه بصیرت در این ناحیه با ارزش 2 هزار و 800 میلیون تومان بوده است. خسروانی تصریح کرد: روز 13 دی‌ماه، رژه موتوری از فرودگاه تا گلزار شهدای شیراز و بر سر قبور مطهر شهید اسکندری و شهید استوار و دیگر شهدای مدافع حرم و هم رزم شهید سلیمانی، پایان بخش برنامه‌های دهه بصیرت است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی