[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

هندبالیست های آسیا به شیراز نمی آیند، روزنامه شیراز نوین

میزبانی رقابت‌های هندبال جوانان آسیا به دلیل مسایل مختلف از کشورمان به احتمال زیاد گرفته خواهد شد.
  طبق اعلام یک منبع آگاه، کنفدراسیون هندبال آسیا نامه‌ای را مبنی بر احتمال لغو میزبانی ایران  برای رقابت‌های هندبال جوانان آسیا برای فدراسیون کشورمان ارسال کرده است. کشور‌های عربی در تمام این دوران رایزنی‌های لازم را برای گرفتن میزبانی از ایران انجام داده اند.  از طرفی گویا در این نامه علت لغو  میزبانی ایران، قرمز بودن شرایط کرونا در کشورمان است.
 طبق شنیده‌ها گفته می شود که کنفدراسیون هندبال آسیا امکانات ضعیف سالن محل برگزاری مسابقات از جمله کف پوش و رختکن ، تایید نشدن اصول بهداشتی ارسالی از سوی ایران، قرمز بودن وضعیت کرونا شیراز، فاصله 30 کیلومتری سالن مسابقات از شهر شیراز، نبود شرایط مناسب برای پخش زنده و ابتلای تعدادی از بازیکنان لیگ برتر ایران به کرونا را از ایرادات میزبانی شیراز عنوان کرده است. 
به گزارش شیراز نوین، قرار بود پس از سال‌ها  ایران در هندبال، میزبانی رقابت‌های آسیایی جوانان را بر عهده بگیرد. در صورت از بین رفتن میزبانی ایران میانگین هزینه اعزام تیم ملی هندبال کشورمان برای حضور در رقابت‌های هندبال آسیا حدود ۴ میلیارد تومان برآورد شده است. این مبلغ با توجه به متغیر بودن وضعیت ارزی برای فدراسیون هندبال بسیار زیاد خواهد بود.
همچنین  فدراسیون هندبال کشورمان این روز‌ها به دنبال جذب مربی خارجی برای تیم ملی بزرگسالان است و ارز برای این فدراسیون مهم تلقی می شود. شاید تغییر میزبان، فرصت حضور را از تیم ملی جوانان  ایران بگیرد.
برخی علیه هندبال شطینت می کنند
علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در این رابطه می گوید: کنفدراسیون هندبال آسیا نامه‌ای را به ما ارسال کرده و در این نامه گفته شده است که کشور‌های آسیایی طی نامه‌ای اعلام کرده اند که به علت وضعیت قرمز کرونا در ایران  حضور پیدا نمی کنند. هیأت اجرایی کنفدراسیون آسیا تصمیم گرفته است که برای میزبانی تصمیم جدیدی را بگیرد. تاکنون به غیر از این نامه، نتیجه جدیدی به ما اعلام نشده است.
او بیان کرد: نامه کنفدراسیون آسیا ۴ خط بوده است و  برخی به دنبال شیطنت  و ایجاد حاشیه برای ما هستند. در متن نامه فقط به پاندومی کووید ۱۹ و مخالفت حضور برخی کشور‌های آسیایی با وجود کرونا در ایران اشاره شده است. در این نامه اصلاً به امکانات ضعیف  ایران اشاره نشده است.
رئیس فدراسیون هندبال در ادامه عنوان کرد: ما در شهر شیراز بهترین امکانات را برای این مسابقه فراهم کرده ایم.  فدراسیون هندبال آسیا علاقه خود را برای میزبان بودن ایران در این نامه اعلام کرده است. مطمئن باشید اگر کنفدراسیون هندبال آسیا علاقه‌ای به میزبانی ایران نداشت از ابتدا میزبانی را به ایران نمی‌دادند. هندبال آسیا به ما اعتماد داشت و ما از لحظه به لحظه آماده سازی سالن  مسابقه برای آن‌ها گزارش ارسال کرده ایم.
او از پیگیری های فدراسیون هندبال برای از بین نرفتن میزبانی ایران خبر می دهد و می گوید: ما پیگیری‌های لازم را از طریق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان انجام داده ایم. با تمام توان به دنبال کسب بهترین نتیجه هستیم. ما برای گرفتن میزبانی رقابت‌های هندبال جوانان آسیا رایزنی‌های زیادی انجام دادیم تا در نهایت موفق شدیم. حدود یک ماه برای آماده کردن شرایط میزبانی تلاش کردیم. کمیته مالی المپیک و دستگاه‌های اجرایی و اداره کل ورزش استان فارس زحمات زیادی کشیده اند
دبیر فدراسیون هندبال: هنوز کنفدراسیون آسیا درباره تغییر میزبان تصمیم نگرفته است
دبیر فدراسیون هندبال سلب میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا از ایران را شیطنت می داند و می گوید: هنوز قطعی نشده است. برخی از افراد هندبالی در فضای مجازی این‌ها را ساخته‌اند. نامه‌ای که این هفته از آسیا برای ما آمده پیرو صحبت‌های حضوری صالحی امیری که در کشور عمان با رییس کنفدراسیون آسیا داشت، بود.
عزتی ادامه می دهد و می گوید: رییس کنفدراسیون آسیا به صالحی امیری قول ۱۰۰ درصدی داده که میزبانی از ایران گرفته نشود به شرطی که در زمان مسابقات وضعیت کرونا در کشور ایران قرمز نباشد. البته این هم درخواست کشورهای دیگر بوده و هنوز قطعی مطرح نشده است.
وی خبر از پیگیری رییس فدراسیون هندبال می دهد و می گوید: پاکدل پیگیری‌های ویژه‌ای از طریق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام داده که به امید خدا این مشکل حل شود. هنوز از سوی آسیا هیچ تصمیمی گرفته نشده و به فدراسیون ایران مکتوب چیزی ارسال نشده که میزبانی به کشور دیگری واگذار شده باشد.
عزتی می گوید : تنها از سوی کنفدراسیون آسیا اعلام شده که در حال بررسی شیوع کرونا در کشورها هستند. آنها هفته قبل قول داده‌اند که میزبانی برای ایران خواهد ماند. تنها در این هفته اعلام کردند که می‌خواهند وضعیت کرونا را در کشورها بررسی کنند.
وی در پایان می گوید، ما باز هم به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نامه زدیم تا پیگیری کنند و مساعدت‌های لازم انجام شود. خبر قطعی احتمالاً هفته آینده مشخص می‌شود اما به احتمال زیاد میزبانی در کشور خودمان است مگر شرایط ویروس کرونا را در نظر بگیرند. البته از اکنون نمی‌توانند برای اسفند تصمیم بگیرند با این شرایط ما خودمان از فردایمان خبر نداریم.
سرمربی تیم‌ملی هندبال جوانان: امیدوارم رایزنی‌ها جواب دهد
سرمربی تیم ملی هندبال جوانان در خصوص لغو میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا شیرازمی گوید: آسیایی ها در شرف لغو هستند و هنوز سلب میزبانی قطعی نشده است. البته من در این خصوص اطلاعات کاملی هم ندارم ولی می‌دانم که هنوز خبر قطعی برای میزبانی داده نشده است.
وی در ادامه در خصوص اینکه اگر میزبانی از ایران سلب شود به کدام کشور خواهد رسید می گوید: اینکه این مسابقات در چه کشوری جز ایران انجام شود بستگی به هیات رییسه کنفدراسیون آسیا دارد که در جلسه به چه نتیجه‌ای برسند. ما امیدواریم که با رایزنی‌های پاکدل، سلطانی‌فر، صالحی امیری و دیگر مسئولان میزبانی برای ایران باقی بماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی