[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

جایگاه ما اینجای جدول نیست ، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
قشقایی پس از چند هفته ناکامی، بالاخره در یکی از مهمترین بازی های فصل به کامیابی رسید. آنها نتوانستند به پیروزی برسند اما کاری که کردند برای هوادارانشان کمتر از پیروزی نبود.
در شهرآورد روز دوشنبه، فجر تیم برتر میدان بود و مطابق پیش بینی، با دو گل از همشهری انتهای جدولی اش پیش افتاده بود، اما قشقایی در ربع ساعت آخر بازی همه کار کرد!
پس از گل دوم فجری ها که یکی از بهترین گل های تاریخ فوتبال ایران بود، هرمزی سرمربی قشقایی دست به سه تعویض همزمان زد. یکی از نفراتی که به میدان آمد، هادی خادم بود. خادم تنها عضو باقی مانده از قشقایی سال 95 است که در آن بازی تاریخی موفق به حذف پرسپولیس از جام حذفی شد. 
خادم پس از اینکه در هفته دوم و دیدارمقابل آرمان گهر سیرجان یک فرصت تک به تک را از دست داد، تعویض شد و دیگر هم به بازی گرفته نشد. بالاخره در بازی مقابل فجرسپاسی، هرمزی تصمیم گرفت که از اوایل نیمه دوم او را به بازی بفرستد. هر چند خود او اعتقاد دارد که نتوانسته آنطور که باید و شاید، بازی ایده آل خود را انجام دهد، اما به هرحال حضور موثر او و دیگر تعویضی های قشقایی در ثبت این نتیجه مطلوب و بازگشت این تیم به مسابقه نقش زیادی داشت.
با این بازیکن سی ساله و شماره هفت تیم قشقایی گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید :
پس از چند بازی غیبت، در دربی به میدان آمدی و در تغییر نتیجه هم نقش داشتی. از بازی بگو 
خب این بازی دو نیمه کاملاًَ متفاوت بود. در نیمه اول ما به طور کامل رفته بودیم که بازی را کنترل کنیم و تقریباً برنامه ای در فاز تهاجمی نداشتیم. در سایر بازی ها هم به جز بازی با خیبر، استراتژی ما این بوده که در نیمه اول گل نخوریم و در نیمه دوم حمله کنیم اما متاسفانه در اکثر بازی ها در نیمه اول گل خورده ایم. در بازی با فجر هم همین اتفاق افتاد. آنها در نیمه اول بازی را در دست گرفتند و در یکی دو صحنه که ما کم دقتی کردیم، بالاخره گل را دریافت کردیم. در ابتدای نیمه دوم هم غافلگیر شدیم و یک گل عجیب و قشنگ دریافت کردیم. اما خدا را شکر توانستیم به بازی برگردیم. 
 از عملکرد خودت راضی بودی؟
نسبت به آن چیزی که از خودم انتظار دارم، نه. بالاخره چند بازی روی نیمکت بودم و از شرایط بازی دور شده بودم. اما خدا را شکر که به هرحال در انجام بازی رو به جلوی تیم توانستم تاثیرگذار باشم. به هرحال این که در دربی بتوانیم بازی دو صفر باخته را مساوی کنیم، خودش اتفاق خیلی خوبی برای ما محسوب می شود.
در بازی دوم با آرمان گهر یک موقعیت خوب را از دست دادی و پس از آن نیمکت نشین شدی. از آن صحنه بگو
موقعیت خیلی خوبی بود. من هم خیلی دقت کردم که بتوانم توپ را داخل چارچوب قرار دهم اما متاسفانه توپ به سر دروازه بان برخورد کرد و این هم یکی از بدشانسی های پرتعدادی بود که در این فصل آوردیم.
دربی بدون تماشاگر را چطور دیدی؟
جای هواداران هر دو تیم به شدت خالی بود. بازی فوتبال آن هم دربی، بدون تماشاگر لطفی ندارد. امیدوارم این بلا هر چه سریع تر رفع شود و به زودی هواداران خوبمان را در ورزشگاه ببینیم، به خصوص تیم های پرهواداری مثل ما از این قضیه لطمه زیادی می خورند.
سقف اهداف قشقایی در این فصل چیست؟
تیم ما تیم جوانیست. فقط چند نفر از بچه ها هستند که تجربه حضور در لیگ یک را دارند. نباید توقع زیادی از این تیم داشت. هدف اول ما این بود که بتوانیم ابتدا تیم را نیمه های جدول به بالا حفظ کنیم. خیلی هم خوب شروع کردیم و ملوان را شکست دادیم اما در چند بازی متوالی با بدشانسی و اتفاقات دیگر از دست دادیم. اما خدا را شکر در دو بازی اخیر از آن شرایط بد فاصله گرفتیم و انشاالله آماده می شویم برای بازی با مس که نتیجه بهتری هم بگیریم. نباید برای مساوی به میدان برویم و با کسب پیروزی، برگردیم به نوار موفقیت و صعود در جدول را تجربه کنیم.  حق ما نیست که اینجای جدول باشیم. تیم خیلی خوبی داریم اما مشکلاتی داریم که باید رفع شود. تیم ما شرایط خوبی دارد اما در بازی های گذشته توپ هایمان وارد دروازه نشد و گاهی هم اشتباهات داوری باعث شده نتوانیم نتیجه بگیریم. البته خودمان هم نباید به مسایل حاشیه ای و داوری دامن بزنیم. دیدید که در بازی با فجر، از این تفکرات فاصله گرفتیم و موفق هم شدیم. باید همین روند را ادامه بدهیم.
حرف پایانی
حیف است استانی مثل فارس با این همه استعداد، وسعت، صنعت و امکانات، یک تیم در لیگ برتر نداشته باشد. شما خودتان زمین چمن پارس را از نزدیک تماشا کردید. ورزشگاهی به این قشنگی و امکانات، باید چمن خیلی بهتری داشته باشد. شاید از دور به نظر برسد چمن خوبیست اما وقتی بازی کنید می فهمید که توپ چطور به یکباره روی چمن می پرد و نمی گذارد بازیکنان آن چیزی که می خواهند را در زمین پیاده کنند. امیدواریم یک تیم به لیگ برتر برود و چمن ورزشگاه هم برای لیگ برتر ترمیم شود. حق مردم این استان است که یک تیم در لیگ برتر داشته باشند. این را هم باید اضافه کنم که تیمداری در این شرایط سخت اقتصادی و کرونا توسط بخش خصوصی واقعاً سخت است. از مسئولان استان انتظار داریم که دکتر نجف پور را در این راه سخت یاری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی