[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

پروانه وکالت نماد مسئولیت است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین تحلیف کارآموزان مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس در شیراز برگزار شد. این مراسم عصر پنجشنبه 11 آذرماه با حضور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه کشور و رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس با گرامیداشت یکمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس در این مراسم گفت: شهید سلیمانی تمام زندگی خویش را وقف اسلام و دفاع از کشور کرد و تا زندگی جریان دارد، نام و خاطره اش از اذهان پاک نخواهد شد. 
حسن عبدلیان پور در ادامه سخنان خود که در جمع کارآموزان مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس ایراد می‌شد، با اشاره به دوران خوب کارآموزی و فصل یادگیری کارآموزان خطاب به آنها گفت: قدر این روزها و این مجموعه را بدانید و از فرصت‌های پیش رو نهایت استفاده را ببرید. وی با اشاره به عملکرد مناسب کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس ادامه داد: اعضای فعال این کمیسیون موجب مباهات و افتخار مرکز هستند؛ کسانی که در کمال همدلی و سلامت کاری با نگاه علمی و دقیق در حد توان کارها را به نحو احسن پیش می‌برند. او افزود: در حال حاضر ما حدود 500 کارآموز داریم که آمار کمی نیست و امیدواریم این کارآموزان عزیز از تجربه اساتید خوب ما استفاده بهینه را ببرند.
در ادامه این مراسم رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه کشور به عنوان میهمان ویژه به ایراد سخن پرداختند. دکتر بهادری جهرمی با اشاره به این موضوع که وکالت در همه شئون، کسب و کار نیست، گفت: اگر کسی اینجا دنبال کسب و کار آمده اشتباه می‌کند. او تصریح کرد: وکالت یک مفهوم انتزاعی است و ما آن را می‌سازیم و نمایش می‌دهیم و باید آسیب شناسی کنیم که چرا مردم وکالت را به عنوان کسب و کار می‌بینند.
دکتر بهادری جهرمی خطاب به کارآموزان ادامه داد: هیچ کس اتفاقی وکیل و مدافع حق یا فاسد نمی‌شود؛ لذا باید خیلی حواسمان باشد؛ چراکه جای سختی را برای خدمت انتخاب کرده ایم. رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به مسئولیت سنگین وکالت در جامعه خاطرنشان کرد: پروانه وکالت پروانه کسب نیست؛ بلکه نماد مسئولیت است که به امانت به شما سپرده شده است. 
این مقام مسئول همچنین گفت: من از شما کارآموزان می‌خواهم مربی عملی اخلاق وکالت باشید و در تمام عرصه‌های وکالت از برخورد با ارباب رجوع تا لایحه نویسی و امور قضائی و... یک وکیل آرمانی در رفتار و اعمال در نظام اسلامی باشید. او افزود: استقلال وکیل برای دفاع آزادانه از حق است تا هیچ کسی نتواند در این مسیر جلوگیری کند؛ لذا مرکز وکلا وکیل مستقل می‌خواهد؛ یعنی وکیلی که جیب خودش و دیگران مبنای قضاوت و تصمیمش نشود.
در ادامه، مراسم ادای سوگند وکلای حاضر در جلسه برگزار شد و پس از آن جلسه پرسش و پاسخ وکلا با دکتر بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه فارس برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی