[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

آمریکا ۸۲تریلیون دلار بدهی دارد، روزنامه شیراز نوین

تا پایان ماه دسامبر، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲ تریلیون و ۶۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون دلار بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه دسامبر ۲۰۲۰ به ۲۷ تریلیون و ۵۵۳ میلیارد و ۴۹۶ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۳ هزار و ۲۶۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۲۰ هزار و ۱۳۰ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه دسامبر به سه تریلیون و ۲۳۶ میلیارد و ۳۵۲ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۳۱۸ میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار، تأمین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۱۱ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۰۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۴۴ میلیارد و ۵۶۷ میلیون دلار است.
همچنین تا پایان ماه دسامبر، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲ تریلیون و ۶۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۰ تریلیون و ۹۰۸ میلیارد و ۳۹ میلیون دلار مربوط به بدهی‌های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۱۳ میلیارد و ۲۰۴ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۱۰۸ میلیارد و ۱۵۲ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۶۶ میلیارد و ۸۰۲ میلیون دلار اندازه گیری شده که ۲۹۷ میلیارد و ۱۴۹ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.
در طرف دارایی‌ها نیز مجموع دارایی‌های ملی ۱۵۵ تریلیون دلار و ۷۰۳ میلیارد دلار و مجموع دارایی‌های خانوارهای آمریکایی ۱۲۷ تریلیون و ۳۶۳ میلیارد دلار برآورد شده است.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی