[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

معاون دادگستری فارس: مردم باید اجرای عدالت را حس کنند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، معاون قضائی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس گفت: مردم و به ویژه محرومان و مظلومان جامعه باید طعم اجرای عدالت و تأمین امنیت را در رفتار و عملکرد مثبت یک قاضی و دستگاه قضائی بچشند و لمس کنند.
محسن زارعی، در آیین معارفه دادستان لارستان اظهار داشت: رویکرد و راهبرد اساسی دستگاه قضائی، تکریم ارباب رجوع و نگاه ویژه به محرومان و مظلومان جامعه است به گونه‌ای که آنان حس کنند، دستگاه قضائی بهترین ملجأ و پناهگاه برای گرفتن و احقاق حق تضییع شده آنهاست.
وی با بیان اینکه باید سعی شود که نه سرعت فدای دقت و نه دقت فدای سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها و پیگیری امور در دستگاه قضائی شود، گفت: در عین حال کمترین تعلل و یا سهل‌انگاری ممکن است بزرگ‌ترین خسارت‌ها را به همراه داشته باشد.
دادستان جدید لارستان نیز در این آیین گفت: دادستانی برای پیشگیری از وقوع جرم، دارای وظایف خطیری در عرصه‌های مختلف از جمله مسائل اقتصادی، امور مربوط به افراد بی‌سرپرست، تعقیب مجرمان، کشف جرائم و اجرای احکام است.
رسول ابراهیمی افزود: بدون شک تحقق این امور در سایه همکاری، همیاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها و همراهی مردم و شهروندان با مجموعه قضائی ممکن خواهد بود.
وی ادامه داد: دستگاه قضائی و دادستانی برای تأمین امنیت و آرامش جامعه، نیازمند همکاری و همیاری همه مسئولان این شهرستان، اعم از ائمه جمعه، فرماندار، روحانیت و همکاران و ضابطان قضائی است.
در ادامه این آیین، رسول ابراهیمی به عنوان دادستان لارستان معرفی و از خدمات ابوذر رنجبر دادستان پیشین این شهرستان قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی