[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: ایمان نقطه تفاوت شهید سلیمانی با دیگران است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس، معرفت، ایمان و ولایتمداری را عناصر لازم و ضروری بر کسب بصیرت دانست و با بیان اینکه بصیرت و ایمان از سنخ آگاهی ا‌ست، یکی از نقاط تفاوت شهید سلیمانی با دیگران را در ایمان آن سردار شهید دانست.
آیت‌الله لطف الله دژکام در وبینار گرامیداشت حماسه 9 دی که با حضور بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس و لنکرانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، گفت: ۹ دی صحنه ای است که اکنون پس از سال‌ها ما را به شکرگزاری در درگاه خداوند و یک احساس غرور ملی و دینی وامی‌دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، آیت‌الله دژکام افزود: در اوج یک حرکت انقلابی، اگر انحرافی در جامعه ایجاد شود، مردم ما به لطف خداوند آن را تشخیص و در زمان خود، فعالیت و حرکت لازم را انجام می‌دهند. او با تاکید بر نقش معرفت، ایمان و ولایت پذیری در ایجاد بصیرت اظهار کرد: این سه اگر دست به دست هم ندهند، ما نمی‌توانیم کنش مناسبی در صحنه‌های حساس سیاسی اجتماعی داشته باشیم. امام جمعه شیراز، آگاهی، معرفت و ایمان را از اصول مهم ایجاد عنصر بصیرت و ادامه دهنده آن دانست و افزود: سنخ و جنس بصیرت، آگاهی است و هرچه آگاهی نسبت به دین افزایش پیدا کند، امید است بصیرت هم بیشتر شود. او گفت: در روایت آماده است هیچ حرکتی نیست که بخواهیم انجام دهیم و نیاز به معرفت نداشته باشیم؛ بنابراین آگاهی تنها عنصر سازنده بصیرت نیست.
امام جمعه شیراز بیان کرد: ایمان، از سنخ آگاهی، اما متفاوت از معرفت است، باید به ارزش‌های دینی باور داشته باشیم؛ وگرنه کنش بصیرت انجام نمی‌شود. او با بیان اینکه تفاوت حاج قاسم سلیمانی با دیگران در ایمان او بود و ایمان نیز از عناصر لازم برای بصیرت است، گفت: ایمان به خدا، رسول خدا(ص)، قرآن، عصمت و عزت نسبت به اهل بیت(ع) باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. بصیرت به واسطه ایمان به اهل بیت(ع)، بیدار می‌شود. فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حریم و حرم و سلامت و مجاهد شهید حاج «قاسم سلیمانی» گفت: سردار شهید سلیمانی، با تشخیص بصیرت، اصل تکلیف را مد نظر قرار داده و در لبنان و سوریه و عراق حاضر شده است که این نگاه فراجغرافیایی حاج قاسم، باعث شده در دل همه ملت جای داشته باشد و به سردار دل‌ها تبدیل شود که این امر برای حفظ انقلاب، مصداقی از انقلابی گری است. سردار یدالله بوعلی، حضور انقلابی مردم در روز تاسوعا و عاشورا را احیاگر اسلام دانست و افزود: همانطور که امام فرمودند خون بر شمشیر پیروز است، نقش فرهنگ عاشورا و محرم نمایانگر شده است؛ توطئه ای برای تغییر و تحول در کشور که همه استکبار به آن امید داشته اند، اعتقاد مردم به اهل بیت(ع) باعث شده نقشه و توطئه استکبار خنثی شود.
فرمانده سپاه فجر استان ضمن گرامیداشت نهم دی، به همه مردم ایران که در دوران سخت به راه نورانی شهدا معتقد هستند و گوش به فرمان ولی فقیه خود می‌دهند تبریک گفت و آن را وجه تمایز ملت ایران با دیگر کشورها خواند. رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه مخاطرات در عرصه اجتماعی رخ می‌دهد، گفت: فضای عاشورای ۸۸ یک نوع جایگزینی مفاهیم بود، افرادی مخالف نظام و مردم بودند و با شعار مردم سالاری خود را مدافع مردم اعلام کردند و می‌خواستند امنیت کشور را به خطر بیندازند؛ اتفاقی که در عاشورای ۸۸ افتاد، مفاهیم دینی را تغییر و چهره دروغین اینان را نشان داد. مردم نیز به صحنه آمدند و خودشان کار فتنه را یکسره کردند. دکتر کامران باقری لنکرانی افزود: نباید خود را در حصار شعارها و تاریخ قرار دهیم و لازم است با بصیرت شرایط را درک کنیم.
او با بیان اینکه افرادی که بیشترین ضربه‌ها را به کشور زدند و مشوق آمریکا بودند، با شعار مدافع ملت و مدافع مردم وارد شدند، ادامه داد: بصیرتی که در مردم کشور وجود دارد، دروغ‌ها و ابهام سازی را رد می‌کند. رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه اضافه کرد: افراد در هر پست و مقامی اگر مسئولیت پذیر نباشند، نگران کننده است و کاستی‌ها را به رکن نظام اسلامی وارد می‌کند؛ همچنین هر مسئولی که به وظایف خود عمل نکرده باشد، باید قبول مسئولیت کند و نباید با لغت سازی و بیانات افشاگونه از پاسخ دادن به کارکرد خود شانه خالی کند؛ باید مسئولیت خود را قبول کند و به عنوان یک انتقادگر وارد نشود؛ زیرا انتقاد به خود آنان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی