[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

۱۲۰ بیمار کرونایی در وضعیت وخیم قرار دارند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در فارس را طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس تا دیروز دوازدهم دی، از افزایش آمار نمونه گیری‌های مربوط به شناسایی این بیماری به ۵۳۳ هزار و ۶۰۹ مورد از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس خبر داد.
او بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۶۱ هزار و ۹۲۰ مورد برشمرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۷ هزار و ۱۶۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی در ادامه با اشاره به بستری ۵۷۶ بیمار مشکوک یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز پنجشنبه تا جمعه، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به سه هزار و ۲۵ نفر در استان فارس رسیده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با این هشدار که حضور در میهمانی‌ها و تجمعات و همچنین رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می‌شود، از مردم خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم از خود، خانواده و اطرافیان در مقابل این ویروس خطرناک محافظت کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی