[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

غذا خوردن به کاهش وزن کمک می کند!، روزنامه شیراز نوین

به گزارش همگردی، طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، در این کشور بیش از 40 درصد بزرگسالان اضافه وزن دارند و بیش از 30 میلیون نفر دچار مشکلات قلبی شده اند؛ همچنین از هر 10 نفر یک فرد دچار دیابت است.
اضافه وزن و چاقی، بیماری قلبی و دیابت تنها مختص مردم آمریکا نیست. در سراسر جهان بسیاری افراد از این مشکلات رنج می برند و دهه هاست که این بیماری سیر صعودی دارد. سازمان بهداشت جهانی در سال 2016 تخمین زد که بیش از 2 میلیارد نفر اضافه وزن دارند یا چاق هستند.
یک نظریه درباره چرایی افزایش وزن و چاقی وجود دارد به نام تئوری عدم تطابق که معتقد است رژیم انسان تکامل یافته و با پنجاه سال گذشته تطابق ندارد. آزمایش های این تئوری با هدف مطالعه ای جدید در مجله ژورنال ساینس منتشر شده است.
محققان، مردم تورکانا که در قسمت شمال غربی کنیا زندگی می‌کنند را مورد بررسی قرار دادند. این محققان رژیم غذایی افرادی که زندگی ساده دارند با کسانی که به محل مدرن تر رفته و رژیم غذایی تکامل یافته تری دارند را تحت نظر قرار دادند.
این امر بینش منحصر به فردی به دانشمندان در مورد تأثیرات رژیم غذایی داده است و آن ها متوجه تفاوت های رژیم غذایی در گذشته و حال شدند. دانشمندان آمریکایی حدود یک هزار و پانصد نفر را در 44 موقعیت مکانی رصد کردند و دریافتند که مردمی که سبک زندگی سنتی دارند، در هر 10 نشانگر زیستی از جمله سلامت قلب، نمره بالایی کسب کرده اند.
اما افرادی که در شهرها زندگی می کنند و زندگی مدرن تری دارند، دچار فقر نشانگر زیستی هستند و نمره پایینی دارند و دارای مشکلاتی همچون چاقی، مشکلات قلبی، دیابت و فشار خون بالا هستند.
آماندا لی، محقق اصلی این مطالعه گفت: محیط های زیستی انسان ها بسیار متفاوت است و ما فقط یک نوع محیط را می بینیم.
او ادامه داد: رژیم غذایی هیچ فردی بی فایده نیست. این بیشتر مربوط به عدم تطابق بین تاریخ تکامل شما و آنچه در حال حاضر می خورید، است.
بنیامین جی بیکمن، دانشمند در دانشگاه بریگام یانگ در یوتا، گفت: به طرز غم انگیزی، رژیم غذایی مدرن از تمایل طبیعی بدن برای برنامه ریزی برای آینده سوء استفاده می کند و این از دلایل روند صعودی چاقی و افزایش وزن در جهان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی