[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

چنین گلی هر چندسال یک بار به ثمر می رسد ، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
چهار دقیقه قبل از پایان نیمه اول به میدان آمد و چهار دقیقه بعد از آغاز نیمه دوم، یک گل استثنایی زد. احسان گنجی بازیکن 26 ساله ای که جزو تازه واردهای فجرسپاسی محسوب می شود، با این گل به بازیکنی محبوب برای هواداران فجر تبدیل شده و حالا او را به شکل ویژه تری نگاه خواهند کرد.
او از بابت از دست رفتن دو گل برتری تیمش در دربی شیراز ابراز تاسف می کند اما نسبت به آینده تیمش خیلی امیدوار است. 
برای شروع، از این گل زیبایی که به قشقایی زدی صحبت کن. فکر می کردی به آن شکل وارد دروازه شود؟ بازیکن شوتزنی هستی یا شانسی بود؟
-به نظر خودم بازیکن شوتزنی هستم. ضمن اینکه وظیفه داشتم هنگام ضربات کرنر، پشت محوطه جریمه قرار بگیرم. اتفاقاً دفع توپ مدافع حریف، درست روی پای من فرود آمد و توپ خیلی خوب روی پایم نشست و همان جایی رفت که باید. شاید چندسال یک بار اتفاق بیفتد که چنین گلی به ثمر برسد. از این بابت خوشحالم اما حیف شد بازی را نبردیم تا این خوشحالی چندبرابر شود.
از بازی تیمتان راضی هستی؟
-فکر نمی کنم بد بازی کرده باشیم. حتی بعد از گل دوم و تا دقیقه 60 این شانس را داشتیم که گل بعدی را هم بزنیم. اما تقریباً از دقیقه 70 به بعد عقب نشستیم و از آن زمان بود که قافیه را به حریف واگذار کردیم. 
کسی انتظارش را نداشت. شما چند بازی گل نخورده بودید و قشقایی هم چند بازی بود که گلی نزده بود. در این بازی هم تا دقیقه 75 فرصتی به حریف نداده بودید. پس چه شد که این اتفاق افتاد؟
-خودمان هم انتظارش را نداشتیم اما انگار همه چیز دست به دست هم داد تا این اتفاق رخ دهد و ما پیروز نشویم. قشقایی تا دقیقه 75 موقعیتی نداشت. همان گلی هم که زدند، بعد از چند اشتباه متوالی بود که ما انجام دادیم.
حریف را دست کم نگرفته بودید؟
-خیلی ها می گویند غرور باعث از دست رفتن پیروزی شد اما من این را قبول ندارم. اگر دست کم گرفته بودیم چطور دو گل زدیم؟
بعد از دو گلی که زدید مغرور نشدید؟
-بعد از دو گل هم حمله کردیم و موقعیتی به حریف نداده بودیم تا زمانی که گل اول را زدند. بعد از گل، فکر می کنم اسیر هیجانات دربی شدیم و نتوانستیم حریف را کنترل کنیم. به هرحال شرایط طوری شد که برد را از دست دادیم و از این بابت متاسفیم.
پست تخصصی ات کجاست؟
دفاع راست و هافبک راست. هافبک چپ هم بازی می کنم.
امسال در تمام بازی ها به میدان رفته ای؟
-بله در همه بازی ها حضور داشته ام. بازی با بادران فیکس بودم و در بقیه بازی ها به عنوان یار جانشین وارد شدم.
به نظر می رسد تیم خیلی خوبی هستید 
-بله شکر خدا تیمی که حاج داوود(مهابادی، سرمربی قبلی فجری ها که پیش از آغاز فصل از این تیم جدا شد) بست، خیلی خوب و یک دست بود. با آمدن آقای کلانتری هم توانستیم روند خوبی داشته باشیم. کسی که بازی های ما را دیده باشد تایید می کند که ما در این هفت هفته، جدای از نتیجه، فوتبال خوبی بازی کردیم. حتی در آستارا که باختیم، مربی حریف اعتراف کرد که تیم ما خیلی خوب بازی کرده. مس را در کرمان شکست دادیم که کار هر تیمی نیست. با پارس جم مدعی هم بازی برتری ارایه دادیم. ما بازی بد نداشته ایم و در تمام بازی ها تیم برتر میدان بوده ایم. اما تنها چیزی که اذیتمان می کند، زمین چمن ورزشگاه پارس است. ما در خانه میزبان نیستیم، چون نه از نعمت تماشاگر برخورداریم و نه زمین مناسبی داریم. بازیکنان تیم ما همگی روی زمین بازی می کنند و همین باعث می شود که در شیراز نتوانیم فوتبالی که می خواهیم را ارایه دهیم. در شهرهای دیگر که چمن بهتری دارند، راحت تر بازی می کنیم.
اهل کجایی و متولد چه سالی هستی؟
متولد 1373 هستم در تهران
در چه تیم هایی بازی کرده ای؟
در رده های سنی پایه در تیم های استقلال و داماش تهران در لیگ برتر تهران بازی کردم. در رده بزرگسالان هم استقلال اهواز، شهید قندی یزد، چوکای تالش و داماش گیلان
چه شد که به فجر آمدی؟ سرباز شدی؟
-نه من به عنوان بازیکن آزاد آمدم. قبل از فصل هم کارم با پارس جنوبی تمام شده بود اما آخرین لحظه حاج داوود من را خواست و به شیراز آمدم.
شاگرد ایشان بودی که از تو شناخت داشت؟
-نه اما من را زیر نظر داشتند. حتی زمانی که اراک بودند می خواستند من را به آلومینیوم ببرند اما نشد.
ادامه فصل را چطور می بینی؟
تیم ما تیم یک دستی است و شکر خدا تا این لحظه از حمایت خوبی از سوی مسئولان باشگاه برخوردار شده ایم. سرهنگ فلاح و سردار بوعلی همه جوره پشت تیم هستند و حمایت خوبی کرده اند. کادر فنی و سرپرستی آقایان کلانتری، زارع و جوانی هم همه تلاششان را می کنند تا بهترین شرایط را داشته باشیم. امیدوارم تا آخر به همین شکل پیش برویم. سال گذشته هم این تیم صدر جدول بود اما در میانه فصل رها شد. امیدوارم این اتفاق رخ ندهد.
هواداران هم تردید دارند و می ترسند اتفاق سال های گذشته تکرار شود...
-بله من هم در کوچه و خیابان از مردم می شنوم که همین حرف را می زنند. می گویند امسال هم صدرنشین می شوید اما بعد بازیکنان می روند و تیم خراب می شود. اما فکر می کنم امسال واقعاً همه پشت این تیم هستند و شرایط با سال گذشته متفاوت است. به نظر می رسد مسئولان تیم عزمشان را جزم کرده اند تا تیم را به هدف اصلی اش برسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی