[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

ازدواج در فارس منفی شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس با حضور دکتر معصومه ابتکار، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد. 
دکتر عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس، در این جلسه با بیان اینکه توسعه پایدار و همه جانبه با اولویت بخشی به نیروی انسانی محقق خواهد شد، عنوان کرد: نیروی انسانی در قالب دو جنس مؤنث و مذکر معنا می‌یابد و مستلزم بهره مندی از توان هر دو است.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: نرخ سالانه ازدواج در این استان نسبت به میانگین کشور پایین تر و منفی ۴.۵ و میانگین سن ازدواج ۲۴ است که نسبت به وضعیت کشور نامناسب‌تر است.
دکتر رحیمی یادآور شد: میزان طلاق در فارس نسبت به وضعیت میانگین کشور مناسب‌تر است و در حالی‌که نرخ طلاق فارس عدد ۳.۷ است، اما این نرخ در کشور به عدد ۴.۳ می‌رسد. همچنین نسبت طلاق به ازدواج در فارس عدد ۲۱.۸ و در کشور ۲۵.۷ است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه درصد آسیب‌های اجتماعی در فارس ۴دهم درصد و در کشور ۱.۸ درصد است، افزود: آمار خودکشی بیش از میانگین کشوری و میزان فرار زنان و دختران از منزل در صدهزار نفرجمعیت است که این میزان در کشور ۴.۷ درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی