[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

مالیات به کمیسیون تخصصی رفت ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق، مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ١۴٠٠ نسبت به سال ٩٩ افزایش نخواهد داشت. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری صبح دیروز (شنبه) خود گفت: اولین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ١۴٠٠ در کمیسیون‌ تلفیق با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد. وی افزود: در این جلسه مقرر شد مالیات بر مستغلات و اجاره همانند سال‌های گذشته و نسبت به سال ٩٩ افزایش نداشته باشد و درآمد دولت ثابت باشد.
نماینده مردم آباده در مجلس یادآور شد: همچنین مالیات بر اشخاص حقوقی غیر دولتی و مالیات بر حقوق‌ها به صورت پلکانی که درخواست مجلس بود، مالیات بر خودروهای لوکس و خانه‌های خالی و کاهش نرخ تعرفه‌های ورودی کالاهای اساسی برای بررسی بیشتر به کمیته‌های تخصصی رفت. زارع تأکید کرد: بحث‌های درآمدی طی این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود و از هفته آینده بحث‌های هزینه ای را در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌دهیم. سخنگوی کمیسیون تلفیق یادآور شد: هدف مجلس کاهش تعرفه کالاهای ورودی بود که نیاز به بررسی و کار کارشناسی بیشتر داشت. همچنین در مورد حقوق‌ها به دلیل اینکه در برخی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد، تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت پیش بینی شده و از ۴ میلیون به بالا هر ۲، ۳، یا ۴ میلیون تومان به صورت پلکانی نرخ را افزایش خواهیم داد.
وی افزود: در مورد خودروهای لوکس در بودجه ۹۹ اولین سالی بود که مالیات در نظر گرفته شده بود و خوب اجرا نشد؛ لذا ما ضمانت اجرایی نحوه وصول مالیات را پیش بینی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در مورد مالیات بر خانه‌های خالی که قانون آن در سال جاری تصویب شد نیز همسان با آیین نامه وزارت راه در بودجه ۱۴۰۰ این موضوع را بررسی خواهیم کرد که آیین نامه و قانون یکسان باشد. وی در پایان ۴۶۰۰ میلیارد تومان را به عنوان رقم پیش بینی درآمد مالیاتی ناشی از مالیات بر مستغلات و اجاره عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی