[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مدیرکل ثبت فارس تأکید کرد: سرعت‌بخشی به مستندسازی املاک و اراضی دولتی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ثبت فارس در نشست‌های جداگانه با مسؤلان شهرستان لامرد دفاع از مالکیت‌های مشروع و تسهیل و تسریع در مستند سازی املاک و اراضی را مهم ترین رسالت سازمانی ثبت اسناد و املاک عنوان داشت و خاطرنشان ساخت: این مهم حاصل نمی‌گردد مگر در سایه ترویج اسناد رسمی و زمینه سازی تبیین بیش از پیش این اسناد و تشریح مزایای آن و فراهم سازی زمینه اقبال عمومی به اسناد رسمی.
سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در دیدارهای جداگانه با رئیس دادگستری و دادستان لامرد و نیز فرماندار، رؤسای ادارات اوقاف و امور خیریه، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان تعامل این ادارات با اداره ثبت لامرد و ارائه نقشه‌های مبتنی بر استانداردهای کاداستر و دیگر مستندات لازم را ضامن سرعت بخشی به تثبیت و مستند سازی املاک و اراضی دولتی برشمرد.
وی تصریح نمود: با توجه به وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک در زمینه مستند سازی مالکیت‌ها و تکالیف مندرج در قانون جامع حدنگار در این زمینه خود را ملزم به سرعت بخشی در فرایند صدور اسناد مالکیت اراضی ملی و دولتی می‌دانیم و نیل به این هدف جز در سایه همگامی دیگر ارگان‌ها میسر نمی‌باشد. هاشمی ابراز داشت: تعامل مطلوب و مدیریت بهینه بر انجام صحیح این فرایند علاوه بر اجرای صحیح قانون جامع حدنگار زمینه ساز حفظ و حراست از این املاک و اراضی ملی و دولتی خواهد بود.
مدیرکل ثبت فارس دفاع از مالکیت‌های مشروع و تسهیل و تسریع در مستند سازی املاک و اراضی را مهم ترین رسالت سازمانی ثبت اسناد و املاک عنوان داشت و خاطر نشان ساخت: این مهم حاصل نمی‌گردد مگر در سایه ترویج اسناد رسمی و زمینه سازی تبیین بیش از پیش این اسناد و تشریح مزایای آن و فراهم سازی زمینه اقبال عمومی به اسناد رسمی.
قابل ذکر است در این نشست‌ها هم اندیشی‌های لازم در خصوص صدور اسناد مالکیت شهرهای اشکنان و اهل تحت قانون سامان دهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن صورت پذیرفت و نیز در زمینه صدور اسناد مالکیت شهر جدید تابناک و تسلیم این اسناد به مالکین تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی