[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

مأموریت به استانداران ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، استاندار فارس گفت: کارخانه نوآوری فارس به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه نوآوری کشور که در شیراز احداث شده، آماده افتتاح رسمی است.
عنایت‌الله رحیمی، دیروز شنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به دستور رئیس جمهوری به استانداران کشور مبنی بر سرعت بخشیدن به اقدامات خود برای ایجاد کارخانه نوآوری در استان‌ها افزود: علت اینکه کارخانه نوآوری فارس که برخی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در آنجا فعالیت دارند به طور رسمی افتتاح نشده شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و پزشکی بود.
وی ادامه داد: عناصر تشکیل دهنده کارخانه‌های نورآوری، مجموعه‌های علمی، استادان و دانشجویان هستند که با شیوع بیماری کرونا، فعالیت آنها متوقف یا بسیار محدود شد و امیدواریم با بهبود شرایط و تشدید نشدن این بیماری بتوانیم این کارخانه را به طور رسمی تا پایان امسال افتتاح کنیم. استاندار فارس، رشد شاخص‌ها در زمینه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در دولت تدبیر و امید را مطلوب توصیف کرد و افزود: کارخانه نوآوری فارس نیز با هدف ارتقای فعالیت‌ها در این عرصه تأسیس ‌شده تا استادان دانشگاه، دانشجویان و کسانی که در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند با همفکری یکدیگر، روش‌ها، راهکارها و دانش جدید را در بحث تولید علم، کالا و خدمات ارائه دهند.
جذب شتاب‌دهنده‌ها، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات از مأموریت‌های ذکر شده برای کارخانه‌های نوآوری در کشور است.
حمایت‌های مالی از واحدهای پذیرش شده در شبکه از طریق صندوق‌های فعال، ایجاد ساز و کار برای سرمایه گذاری روی پروژه‌ها، کمک به بازارسازی محصولات واحدهای فناور و دانش بنیان عضو شبکه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر اقداماتی است که با راه‌اندازی کارخانه نوآوری در شیراز صورت می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی