[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

شناسایی بیش از ۱۶۲هزار بیمار کرونایی در فارس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: براساس آخرین آمارها، از ابتدای شیوع کرونا در فارس تاکنون بیش از ۱۶۲ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.
دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع کرونا در فارس تاکنون بیش از ۵۵۴ هزار نمونه از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه و با آزمایش این نمونه‌ها ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد مثبت شناسایی شده است. همتی اضافه کرد: هم اکنون ۵۸۷ بیمار مثبت قطعی یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین مجموع بهبودیافتگان این بیماری را ۱۵۷ هزار و ۳۶۰ نفر اعلام و با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس فوت کرده‌اند، گفت: با اضافه شدن این موارد جدید، آمار موارد فوت ناشی از کرونا در فارس به ۳۰۲۸ نفر رسیده است.
وی گفت: از مجموع ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد شناسایی شده در فارس، ۸۲ هزار و ۶۶۶ مورد مربوط به شهرستان شیراز، ۴ هزار و ۳۱۴ مورد مربوط به کازرون، ۳۹۹۲ مورد مربوط به مرودشت، ۲۷۳۳ مورد مربوط به ممسنی، ۲۷۱۹ مورد مربوط به فیروزآباد و ۲۶۰۹ مورد مربوط به داراب بوده است. همتی گفت: از کل بیماران شناسایی شده، آباده ۲۵۳۹ مورد، کوار ۲۴۴۳ مورد، سپیدان ۱۸۸۸ مورد، استهبان ۱۵۹۲ مورد، نی ریز ۱۵۱۸ مورد، کوهچنار ۱۵۱۲ مورد، زرین دشت ۱۴۸۹ مورد، اقلید و قیرو کارزین هرکدام ۱۳۸۷ مورد، خرمبید ۱۲۳۱ مورد، رستم ۱۰۹۴ مورد، لامرد ۱۰۸۵ مورد، زرقان ۱۰۵۴ مورد، خرامه ۱۰۳۱ مورد، پاسارگاد ۱۰۱۴ مورد، فراشبند ۱۰۰۲ مورد، ارسنجان ۸۰۸ مورد، سروستان ۶۶۳ مورد، مهر ۶۵۵ مورد، بوانات ۵۶۷ مورد، بیضا ۵۴۰ مورد، بختگان ۵۲۱ مورد و سرچهان ۴۱۴ مورد را به خود اختصاص داده‌اند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بار دیگر شاهد افزایش آمار تعداد مبتلایان بعد از یک دوره کاهشی بودیم، گفت: بیماری کووید ۱۹ در جامعه در حال چرخش است، بنابراین لازم است با دقت نظر نسبت به سلامتی خود، خانواده و همنوعان، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی