[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

برترین تیراندازان فارس شناخته شدند، روزنامه شیراز نوین

    میثم محجوبی - شیراز نوین 
مسابقات آزاد تیراندازی با کمان استان فارس برای اولین بار پس از شیوع کرونا در سالن پهلوانان نصیری شیراز برگزار شد. رئیس هیأت تیراندازی با کمان فارس به شیراز نوین گفت: این مسابقات با همکاری و مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و با حضور چهل و چهار کماندار برتر از شش شهرستان استان فارس، روز جمعه ۱۲ دی ماه ۹۹ در دو گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان بانوان و آقایان به انجام رسید.
علی روزی طلب افزود: همچنین در جریان برگزاری این مسابقه، طی مراسمی از دو بانوی المپیکی استان فارس با حضور مدیران و مسئولان تجلیل به عمل آمد.
وی ادامه داد: از جمله مسئولان حاضر در این مراسم می توان به عباس حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، خسروی نماینده ورزش بانوان، لیلا دودمان، نواب قائدی و قاسم مقیمی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، جعفری معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی، عباس رضایی مدیر تربیت بدنی شهرداری شیراز و حسینی معاون شهرداری منطقه ۸ اشاره کرد که با اهدای هدایایی از نجمه آبتین اولین بانوی ورزشکار شیرازی در المپیک ۲۰۰۸ پکن و زهرا دهقان دومین ورزشکار شیرازی حاضر در المپیک ۲۰۱۲ لندن تجلیل کردند. لازم به ذکر است که نجمه آبتین در این مراسم حضور نداشت و جایزه وی به برادرش تقدیم شد.
علی روزی طلب رئیس هیات تیراندازی با کمان استان فارس در پایان صحبت هایش از حمایت نمایندگی شرکت زست و مجتمع فرش زندیه همچنین داوران،مربیان،کمانداران و آقای آبیاری دبیر هیأت تقدیر و تشکر کرد.
حسن آبیاری دبیر هیأت تیر و کمان استان فارس در گفت و گو با شیراز نوین درباره این مسابقات  توضیحاتی داد. وی گفت: این اولین مسابقات بعد از محدودیت های کرونایی بود و با همت آقای روزی طلب رئیس جدید هیأت استان برگزار شد. شش شهرستان در این رقابت ها شرکت کردند و رقابت ها در دو رشته ریکرو و کامپوند به انجام رسید. چهل و چهار نفر شرکت کننده از شهرهای شیراز، جهرم، مرودشت، گراش، فسا و خنج در این مسابقات شرکت کردند.
وی درباره  سطح کیفی رقابت ها گفت : به دلیل اینکه فارس همیشه در تیراندازی بسیار قوی بوده و کماندارانی را به تیم ملی معرفی کرده که به مسابقات المپیک هم راه یافته اند، این باعث شده که فارس در رشته تیراندازی با کمان قدر باشد و سطح فنی شرکت کنندگان به نسبت امتیازی که کسب می کنند، بسیار بالا باشد. اکثر کمانداران قدیمی که رتبه های خوبی داشته‌اند، در این مسابقات نیز شرکت کردند. 
آبیاری وضعیت سالن برگزاری رقابت ها را هم مطلوب توصیف کرد و گفت: نور کافی در سالن وجود داشت و پروتکل های بهداشتی نیز به خوبی رعایت شده بود.
نتایج این رقابت ها :
در بخش ریکرو بانوان و در رده سنی نوجوانان، راضیه بنایی از فسا به مقام نخست دست یافت و ایسا یگانه فر و ریحانه مولایی از جهرم و گراش، به ترتیب دوم و سوم شدند. در رده سنی بزرگسالان نیز، فاطمه محمد از گراش اول شد و زهره گویا و طیبه ریحانی هر دو از شیراز به مقام های دوم و سوم دست یافتند. 
در ریکرو آقایان و در رده سنی نوجوانان، سینا کهزادی از شیراز به مقام نخست دست یافت، محمدیاسین بنایی از فسا دوم شد و محمدهادی مولایی از گراش به مقام سوم دست یافت. در رده سنی بزرگسالان نیز، سعید محمدی از گراش اول شد و محمد فلاح و حسین قربانی هر دو از شیراز دوم و سوم شدند.
در کامپوند آقایان و در رده سنی نوجوانان، علی تقی پور از کازرون به مقام نخست دست یافت. در رده بزرگسالان این رشته نیز، رسول طاهری از جهرم اول شد، علی اصغر جوینده از شیراز به مقام دوم رسید و امیرحسین طاهری از جهرم به رتبه سومی نایل شد.
در رشته کامپوند بانوان بزرگسال نیز سارا بنیانی از شیراز اول شد، زهرا مرادیان به مقام دوم رسید و مریم علی آبادی از شیراز روی سکوی سوم قرار گرفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی