[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

احداث کانون اسکان عشایر در ۲۰۰ نقطه فارس، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاءالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به اتفاق فرماندار ویژه این شهرستان و بخشدار مرکزی و مسئولین شهرستان از پروژه‌های بهسازی و اسکان عشایر روستاهای چاه پهن و زیتونک بازدید کرد. مهندس زمانی در این بازدید اظهار داشت: اسکان عشایر با هدف تأمین آسایش و رفاه بیشتر با مشارکت بنیاد مسکن و همراهی سازمان‌های مسئول دنبال می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی با بیان اینکه تأمین زمین و زیرساخت‌های اسکان از جمله اولویت‌های بنیاد مسکن است، افزود: اجرای کانون‌های توسعه اسکان عشایر در استان فارس با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن خدمت به آحاد جامعه و از جمله جامعه تولیدکننده عشایر است.
وی اضافه کرد: از ١٢٠ طرح مطالعاتی اسکان عشایر بخش عمده آن به سرانجام رسیده و شماری از طرح‌های باقی مانده هم تعیین تکلیف می‌شوند. 
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها که شامل اقدامات عمرانی و زیربنایی اسکان در کانون‌های توسعه عشایری و تجهیز این کانون‌ها به خدماتی از جمله راه، آب، برق و آماده‌سازی سایت اسکان در مناطق عشایری است، وضعیت زندگی عشایر بهتر می‌شود و آرامش خاطر بیشتری در میان عشایر به وجود می‌آید. 
وی با بیان اینکه در استان فارس ۲۰۰ نقطه برای احداث کانون اسکان عشایر پیش بینی شده است، ادامه داد: تاکنون عملیات اجرایی در بیش از نیمی از این کانون‌ها به اتمام رسیده است. 
مهندس زمانی با اشاره به اختیاری بودن اسکان عشایر گفت: بررسی درخواست‌های اسکان توسط اداره کل امور عشایر دنبال می‌شود و بنیاد مسکن در این عرصه تأمین کننده زیرساخت‌های اسکان است و تاکنون اقدامات مناسب انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با یاد آوری بافت عشایری در برخی از مناطق کوچرو این استان گفت: با اجرای سیاست‌های اسکان داوطلبانه از دهه ۱۳۷۰ تا کنون، حدود ۷ هزار خانوار عشایری در استان فارس در بیش از ۱۳۰ کانون توسعه اسکان هدایتی و حمایتی ساکن شده‌اند و شمار قابل توجهی از این عشایر در شهرستان فسا ساکن هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی