[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

جهش برای پسا تحریم ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: فرهنگ مشترک و قرابت تاریخی کشور ایران و استان فارس و کشور یونان بهانه مناسبی برای گسترش و توسعه مراودات تجاری دو طرف است. 
علی عوض پور در وبینار معرفی فرصت‌های تجاری کشور یونان که با حضور دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: در حال حاضر چهار هزار و 190 واحد صنعتی کوچک، بزرگ و متوسط با اشتغال‌زایی بالغ بر 92 هزار نفر در استان فارس فعال است که این آمار نشان از جایگاه ویژه صنعت در فارس دارد. وی با اشاره به واحدهای تولیدی فعال فارس در صنایع مختلف افزود: در حوزه صنایع دستی و فرش دست بافت، عصاره شیرین بیان و صنایع سلولزی نیز فارس در سبد تجارت بین الملل کشور جایگاه مطلوبی دارد. عوض پور اظهار داشت: همچنین فارس در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی و صنایع غذایی و صنعتی جزو استان‌های توانمند کشور است و در بخش گردشگری و دانشگاهی نیز ظرفیت‌های خوبی داریم که می‌توانیم در هر بخش مراودات خوبی را با کشور یونان برنامه ریزی کنیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ مشترک و قرابت تاریخی کشور ایران و استان فارس و کشور یونان بهانه مناسبی برای گسترش و توسعه مراودات تجاری دو طرف است، اضافه کرد: استان فارس با تعامل با استان‌های اصفهان و یزد طرح گردشگری مثلث طلایی را اجرا کرده است که در گام نخست می‌توان در قالب این طرح سطح مراودات فارس و یونان را افزایش داد. دبیرکل اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: تجار ما در استان فارس آشنایی کامل با بازار کشور یونان ندارند که برای گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی نیاز است ابعاد مختلف فعالیت‌های اقتصادی کشور یونان با دقت و بر اساس اصول روز تجارت بین المللی برای بازرگانان ما مطرح شود. 
عوض پور عنوان داشت: آشنایی با بازار کشورهای هدف برای توسعه صادرات امری مهم و اصولی است؛ لذا در این زمینه نیازمند حمایت اتاق مشترک برای ارائه حمایت‌های لازم از فعالان اقتصادی استان فارس در بازار یونان هستیم. وی تصریح کرد: متأسفانه بخش اقتصاد کشور ما به دلیل تحریم‌ها دچار نوساناتی شده است اما این شرایط ماندگار نیست و ما باید برای بعد از دوران تحریم و گذار بیماری کرونا برنامه ریزی جامع داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی