[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت گاز فارس: طرح گازرسانی به پالایشگاه پارسیان سپهر مهر به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از اتمام طرح تأمین گاز سوخت پالایشگاه گاز پارسیان سپهر مهر و راه اندازی مشعل پالایشگاه در جنوب فارس خبر داد. 
حسینی با بیان اینکه برای گازرسانی به پالایشگاه گاز پارسیان سپهر یک انشعاب 6 اینچ از خط 56 اینچ الحاقی به خطوط چهارم و هشتم سراسری اخذ شده است، افزود: در این پروژه که با نظارت شرکت گاز استان فارس در زمینه‌های طراحی و اجرای خط لوله و تأسیسات جانبی به انجام رسیده است، 760 متر خط انتقال 6 اینچ به همراه ایستگاه انشعاب، شیر اتوماتیک قطع جریان، ایستگاه حفاظت کاتدی و ایستگاه اندازه گیری اجرا شده است. 
وی با بیان اینکه این طرح در مدت شش ماه اجرا گردیده است، تأکید کرد: با بهره برداری از این پروژه، امکان تأمین 30 هزار متر مکعب در ساعت گاز، سوخت مورد نیاز این واحد صنعتی فراهم شد.
مدیر عامل گاز استان فارس تصریح کرد: مأموریت اصلی پالایشگاه گاز پارسیان سپهر مهر استحصال ترکیبات ارزشمند اتان، پروپان، بوتان و میعانات از گاز طبیعی تولیدی پالایشگاه پارسیان و ارسال آن به شرکت پالایش گاز پارسیان سپهر عسلویه جهت تفکیک و سپس صادرات می‌باشد.
به گفته حسینی، شرکت گاز استان فارس در زمینه تحویل گاز به نیروگاه ها، پالایشگاه‌ها و صنایع استان با همه توان خود گام برمی‌دارد و امیدواریم بتوانیم زمینه‌های بهره‌مندی هرچه بیشتر صنایع استان از این انرژی پاک را فراهم کنیم.
پالایشگاه گاز پارسیان سپهر مهر، با ظرفیت تولید سالیانه سه میلیون و سیصد هزار تن مخلوط اتان و سایر محصولات در مجاورت دومین مجتمع گازی کشور فعالیت خواهد کرد. 
از مزایای این پالایشگاه جلوگیری از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده، صادرات، ارز‌آوری، توسعه پتروشیمی‌های کشور و حفظ محیط زیست است. دو شركت پالایش گاز پارسیان و شرکت پالایش گاز پارسیان سپهر در 12 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهر قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی